Afetlere karşı Van’da eğitimler sürüyor

Afetlere karşı Van’da eğitimler sürüyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 03.11.2023
29
A+
A-

Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından 2023 Yılı Eğitim ve Tatbikat Faaliyetleri kapsamında afetlere karşı farkındalık eğitimleri ve arama kurtarma eğitimleri verilmeye devam ediyor.

Van’da olası, ‘Deprem, Sel, Yangın ve çığ’ felaketlere karşı jandarma ekiplerinden polis ekiplerine, kamu kurum ve kuruluş çalışanlarından esnaflara, öğrenciden işçisine kadar arama kurtarma eğitimleri AFAD Van İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan uzman ekipleri tarafından verilmeye devam ediliyor.

Kentte verilen eğitimler kapsamında Hafif Arama Kurtarma, Çadır ve Dağcılık Eğitimi verilerek, Arama ve Kurtarma Tatbikatı gerçekleştiriliyor.AFAD Van İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, HAKE (Hafif Arama Kurtarma Eğitimlerimiz) tüm hızıyla devam ediyor.2023 Yılı Eğitim ve Tatbikat Faaliyetlerimiz kapsamında, Karayolları 11. Van Bölge Müdürlüğü bünyesinde kurulan Karayolları 2.Grup Van Arama ve Kurtarma Ekibine 2- 30 Ekim-3 Kasım 2023 tarihleri arasında 5 gün boyunca; Hafif Arama Kurtarma, Çadır ve Dağcılık Eğitimi verilerek, Arama ve Kurtarma Tatbikatı gerçekleştirilmiştir” ifadelerine yer verildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.