AK Parti Van’da seçim startını verdi

AK Parti Van’da seçim startını verdi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.08.2023
35
A+
A-


Van 2024’te yapılacak yerel seçim havasına erken girdi. Büyükşehir Belediye Başkanlığı için HDP ve AK Parti’den 2 isim adaylığını açıklarken AK Parti Van teşkilatlarında da hareketlilik başladı. Edremit ve İpekyolu İlçe Başkanları istifalarını sunarak belediye başkan adayı olduklarını duyurdu.

Türkiye Mart 2024’te sandık başına gitmeye hazırlanırken yerel seçime aylar kala adaylıklar açıklanmaya başladı. Analistler ve kamuoyu araştırma şirketleri aday olabilecek isimleri araştırırken siyasi parti teşkilatlarında seçim çalışmaları başladı. AK Parti Edremit ve İpekyolu İlçe Başkanları istifalarını sunarak adaylıklarını açıkladı.

Van, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için HDP’den Şemsettin Bozkurt’un adaylığını açıklamasıyla birlikte seçim havasına girdi. Bozkurt’un ardından Milat Gazetesi Yazarı Galip İlhaner de AK Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olduğunu duyurdu.

Kulislerde dolaşan bilgilerden sonra AK Parti ilçe teşkilatlarında beklenen hareketlilik başladı. Van’da kazanmak istediklerini belirten AK Parti cephesinde yerel seçim hazırlıklarına hız verildi. İlçelerde aday olabilecek isimler için seçmenin nabzı tutulacak. Bu kapsamda AK Parti Edremit ve İpekyolu ilçe Başkanları peş peşe istifalarını sunarak Belediye Başkan aday adayı olduklarını

VAN SEÇİM HAVASINA GİRDİ

AK Parti teşkilatları yeni dönemle birlikte saha çalışmalarına hız verdi. Genel seçim sonrası yoğun bir saha çalışması yapan il ve ilçe teşkilatlarında adaylar netleşiyor. İlk istifalar AK Parti İpekyolu İlçe Başkanı Etem Görgülü ile AK Parti Edremit İlçe Başkanı Sezer Bayramoğlu’ndan geldi.

İSTİFASINI SUNUP ADAYLIĞINI AÇIKLADI

AK Parti İpekyolu İlçe Başkanı Etem Görgülü, istifa kararını sosyal medya hesabından duyurdu.

Yapmış olduğum hizmetlere mimar bir Belediye Başkanı olarak devam etmek istiyorum diyen Görgülü, “ Saygıdeğer hemşehrilerim, 2020 yılı Ocak ayı itibariyle Genel Merkezimizin ve İl Başkanlığımızın tensipleriyle başlamış olduğum İpekyolu İlçe Başkanlığı görevinden bugün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım. Bu kararı teşkilat mensubu ve mimar olarak İpekyolu ilçemizin ve şehrimizin geleceğine yön vermek ümidiyle almış bulunmaktayım. Mimarların asıl sorumluluğu çevresini güzelleştirmektir. Bu sorumluluk duygusuyla teşkilat mensubu biri olarak ilçemize yapmış olduğum hizmetlere bu kez, bölgeye ve sorunlara hâkim, şehrin sorunlarıyla ve gelişimiyle ilgili vizyoner çözümler üretebilen Mimar bir Belediye Başkanı olarak devam etmek istiyorum” dedi.

“İNANDIĞIMIZ BU DAVADA BİZE DURMAK YOK”

İpekyolu’na hizmet etme gayesinde olduğunu söyleyen Görgülü, “İlçemizin altyapısından üstyapısına, kültürel ve sosyoekonomik durumuna, kozmopolitik yapısına, imarına ve planlamasına hâkim bir mimar olarak, yüksek potansiyeli olduğunu düşündüğüm İpekyolu ilçemizi AK Belediyecilik ile buluşturup ehliyet ve liyakat sahibi donanımlı ve dinamik kadrolarla, nice nitelikli vizyoner projelerle ilçemize hizmet etme gayesi kişisel olarak bu süreçteki temel hedefim. Bizler gönül belediyeciliği anlayışını ve bu husustaki düsturumuzu Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendik. Milletimize olan sevdamızla, hizmet yolunda yine kendisinden edindiğimiz düsturla ve hizmet aşkıyla devir alacağımız bayrağı yine çok daha yukarılara taşıyacağıma olan inancım tam. Bu süreçte tüm hemşehrilerimizin dua ve desteklerini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYE BAŞKANI ADAYI OLMA KARARI ALDIM”

İstifasını sunarak adaylığını duyuran bir diğer isim de AK Parti Edremit İlçe Başkanı Sezer Bayramoğlu oldu. Yazılı bir açıklama yapan Bayramoğlu, “Saygıdeğer Hemşehrilerim, Bugün sizlerle, 2020 yılının Ocak ayında başladığım Ak Parti Edremit İlçe Başkanlığı görevimden istifa etme kararı aldığımı paylaşmak istiyorum. Bu kararı, Edremit’e hizmet etme yolunda yeni bir adım atma niyetimle almış bulunmaktayım. Görev sürecim boyunca, Ak Parti ailesinin bir parçası olarak, sizlerin güvenine layık olabilmek için teşkilatımla birlikte tüm gücümle çalıştım. Edremit’in sorunlarını dinledim, çözüm önerileri sunmaya çalıştım partimin ve ilçemin geleceğine yönelik projeler üretmeye gayret ettim. Ancak, bu süre zarfında, daha geniş kapsamlı ve etkili bir şekilde hizmet verebilmek için, nasibimizde de varsa belediye başkanı adayı olma kararı aldım” dedi.

DAHA YAŞANABİLİR BİR EDREMİT İNŞA ETMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIM”

Bundan sonraki süreçte de aynı heyecan ve azimle çalışmalarını sürdüreceğini belirten Bayramoğlu, “Bu kararımda, Edremit’in gelişimi ve refahı için daha fazla katkıda bulunma arzusu etkili olmuştur. Belediye başkan adayı olduğum takdirde, bölgemizin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirerek, daha yaşanabilir bir Edremit inşa etmek için çalışacağım. Vizyonum, şeffaf yönetim anlayışıyla, katılımcılığı ve paylaşımcılığı esas alarak, tüm Edremitlilerin ihtiyaçlarına yanıt verecek projeler üretmek ve hayata geçirmektir. Bu süreçte, Ak Parti Edremit İlçe Başkanlığı görevimi yürütürken bana destek olan İl Başkanımız Sn. Emre Güray’a, Belediye Başkanımız Sn. İsmail Say’a, Milletvekillerimiz Sn.Burhan Kayatürk ve Sn. Kayhan Türkmenoğlu’na, önceki dönem milletvekillerimize, ilçe yönetim kurulu üyelerime, ilçe Kadın ve Gençlik Kolları başkanlarıma ve yönetimlerine, il yönetim kurulu üyelerimize, il Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarıma ve yönetimlerine, tüm teşkilat mensuplarına ve partililere teşekkür etmek istiyorum. Sizlerle birlikte çalışmak, benim için büyük bir onur ve gurur kaynağı olmuştur. Bundan sonraki süreçte de aynı heyecan ve azimle çalışmalarıma devam edeceğim” ifadelerine yer verdi.

Vanlıların desteğini isteyen Sezer Bayramoğlu, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Son olarak, bu kararımda yanımda olan eşime, aileme ve dostlarıma minnettarlığımı ayrıca ifade etmek istiyorum. Destekleriyle her zaman fedakarca yanımda olan onlara şükranlarımı sunuyorum. Belediye başkanı adayı olma niyetimle istifa ettiğim Ak Parti Edremit İlçe Başkanlığı görevimden bugün itibariyle ayrılıyorum. Sizlerin de desteğiyle, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Edremit’i daha ileriye taşımak için yola çıkma niyetindeyim. Bu süreçte, görüşlerinize ve önerilerinize her zaman açık olacağım. Siz değerli hemşehrilerimin desteğiyle, yeni bir döneme adım atacağımızı biliyor ve sizleri bu heyecan dolu yolculukta yanımda görmekten mutluluk duyacağımı belirtmek istiyorum. Hepinize saygılarımı sunar, sevgi ve selamlarımı iletiyorum. Teşekkür ederim.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.