AK Parti’de görevden alınacak isimler belli oldu

AK Parti’de görevden alınacak isimler belli oldu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 02.04.2024
3
A+
A-


AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin oy oranının yerel seçimde CHP’nin gerisine düşmesinin ardından başarısızlığın faturasının kesileceği isimler belli oldu.

AK Parti’de yerel seçimlerde yaşanan başarısızlığının ardından MYK olağanüstü toplanıyor. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak MYK’da ilk gündem yerel seçimin muhasebesi olacak. Erdoğan’ın AK Parti’nin seçim başarısızlığının faturasının kesileceği isimler ise belli oldu.

Hedefteki ilk isim Ali İhsan Yavuz
Muhammed Vefa’nın haberine göre, AK Parti Genel Merkezi’nde teşkilat, yerel yöneticiler ve parti tabanı tarafından istifası en fazla istenilen isim Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz oldu. Yavuz’un aynı zamanda Sakarya’da farklı alanlara müdahale etmesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da tepkisine yol açtığı belirtiliyor.

Partinin medya birimi değişecek
Kulis bilgilerine göre AK Parti medya tanıtım biriminin tamamen görevden alınması bekleniyor. Bu kapsamda Ertan Aydın, Erkan Kandemir, Fatma Betül Sayan Kaya, Yusuf Ziya Yılmaz’ın görevden alınacağı kaydediliyor.

Yazıcı sürprizi bekleniyor
Ayrıca Hayati Yazıcı’nın kendi isteğiyle “görevden affını” Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunacağı da belirtilirken Elips Haber’in ulaştığı bilgilere göre AK Parti’de “görevden affı” istenilen isimler ise şöyle olacak:

Ali İhsan Yavuz
Ertan Aydın
Erkan Kandemir
Fatma Betül Sayan Kaya
Yusuf Ziya Yılmaz
Medya Tanıtım Birimillesi Dere Mevkii Son Durak – 09:00-16:00

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.