Anne Üniversitesinin İlk Mezun Anneleri Kep Attı

Anne Üniversitesinin İlk Mezun Anneleri Kep Attı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.02.2024
Düzenleme: 29.02.2024 14:26
10
A+
A-

Van Valiliği himayelerinde Van Büyükşehir Belediyesi ve  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi iş birliğinde hayata geçirilen Aile Akademisi Projesinin Kapanış ve Anne Üniversitesi Mezuniyet Töreni programı düzenlendi.
 
Van Haber… Evliya Çelebi Uygulama Oteli Konferans Salonunda gerçekleşen programda, “Van Aile Akademisi” Projesi kapsamında haftanın 2 günü 4 oturum şeklinde gerçekleştirilen eğitimlerde; aile kültürü, çocuk gelişimi ve ruh sağlığı, aile içi iletişim, sağlıklı ebeveynler, ailede değerler eğitimi, ailede cinsel hayat, dijital ebeveynlik ve eğitsel rehberlik konularında bilgilendirmeler yapıldı.


 Programda konuşan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ozan Balcı, kadının gücünün Van’ın gücü demek olduğunu belirtti. Vali Balcı; “Biz kadınların aklına, zekâsına, üretkenliklerine çok büyük kıymet veriyoruz. Ben Van’ın valisi olarak Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak devletimizin ve milletimizin imkânlarını, kaynaklarını, olanaklarını, devletin ve milletin gerçek sahibi, millete özellikle kadınlara harcamaktan büyük mutluluk ve memnuniyet duyuyorum. Bu projenin büyük bir ekiple beraber oluştuğunu belirtmek isterim” şeklinde konuştu.
  


“ANNELERİ KUTLUYORUZ”

Program kapsamında konuşan  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, geldiği günden beri Van kentine ve eğitime büyük destek veren Vali Ozan Balcı’ya çok teşekkür ettiğini belirtti. Rektör Şevli; “İlimizde, bölgemizde, ülkemizde; çocukların eğitimine, gençlerimizin eğitimine, kadınlarımızın eğitimine destek veren her projeye Van Yüzüncü Üniversitesi olarak daha güçlü bir şekilde destek veriyoruz ve destek vermeye de devam edeceğiz. Bugün 150 annemize, mezuniyet sertifikalarını takdim edeceğiz. Anne Üniversitesindeki eğitimleri sonucunda 150 kişiyi Van Büyükşehir Belediyemizle birlikte 6 haftalık eğitim sonucunda bugün mezun etmenin gururunu yaşıyoruz. İnşallah bu projeleri sayın valimizin, belediyemizin ve Van’daki bütün kurumlarımızın destekleriyle iş birliği içerisinde devam ettireceğiz. Daha güzel çalışmaları ortaya koyacağız. Mezun olan annelerimizi bir kez daha kutluyorum.” ifadeleriyle konuşmasını sonlandırdı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.