Başkan Gündeşli, Uzmanlar için Atama Talebinde Bulundu

Başkan Gündeşli, Uzmanlar için Atama Talebinde Bulundu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.03.2024
18
A+
A-

Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, eski uzman çavuşların yaşadığı sorunlara dikkat çekmek amacıyla Cumhurbaşkanına bir çağrıda bulundu. Gündeşli, vatan için canlarını ortaya koyan kahramanların, kamu kurumlarında memur olarak istihdam edilmeyi beklediğini belirtti.

Gündeşli, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 92. maddesine ve 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu’nun 5. maddesine atıfta bulunarak, uzman çavuşların belirli hizmet şartlarını sağlayarak memuriyete atanabileceklerini ifade etti. Ancak, bu kişilerin atanabilecekleri boş memur kadroları bulma konusunda zorluk yaşadıklarını dile getirdi.

Eski uzman çavuşların ellerindeki kazanılmış haklarını talep ederek devlet kurumlarına atanma beklentilerini vurgulayan Gündeşli, binlerce kişinin atanamayarak mağdur olduğunu ve bu durumun aile birliklerinin dağılmasına, ruhsal ve psikolojik sorunlara neden olduğunu ifade etti.

Gündeşli, vatan için fedakarlık yapan asrın yiğitlerinin, terörle mücadelede ön saflarda yer alanların, Devletin bekası için görev yapanların bayram öncesinde atanma müjdesi beklediklerini belirterek, yetkililerden bu konuda çözüm talep etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Hakan TOSUN dedi ki:

    #EskiUzmanÇavuşlar
    #EskiUzmanÇavuşlariçinAdalet

    Bizlere destekleriniz için teşekkür ederiz.
    Bizler İNANDIK BAŞARACAĞIZ