Başkan ilhan, Belediyeler yılın ilk karıyla sınıfta kaldı!

Başkan ilhan, Belediyeler yılın ilk karıyla sınıfta kaldı!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 14.01.2023
48
A+
A-

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan kış ortasında hala dağıtımı yapılmayan yardım kömürü ve kar yağışı sonrası temizlenmeyen yollarla ilgili tepki göstererek Belediyelerin yağan ilk karla birlikte sınıfta kaldığını söyledi.


Saadet Partisi Van İl Başkanlığında gazetecilere açıklamada bulunan İlhan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak bu hafta ki gündemimiz kömür dağıtımları, doğalgaz faturaları ve karla mücadele! Soğukların en çok yaşandığı ocak ayındayız başta merkez İpekyolu ilçemiz olmak üzere birçok yerde hala ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımının yapılmadığını görmekteyiz. Özellikle İpekyolu ilçesinde yaptığımız araştırmada ilçede bulunan 21 merkez mahalleden sadece 3 mahalleye yarım yamalak kömür dağıtılmış 18 mahalleye hiç girilmemiş yaklaşık 8 bin hane şu anda kömürsüz bacalar tütmüyor. Vatandaşlar ve muhtarlar yetkililere ulaşamıyor. Kışın en soğuk günlerinde ihtiyaç sahibi ailelere kömür verilmeyecekse ne zaman verilecektir”


“BELEDİYELER SINIFTA KALDI”
İlhan açıklamanın devamında, “Van merkez başta olmak üzere doğalgaz kullanan birçok eve çok yüksek doğalgaz faturaları gelmekte ve bazı aileler doğalgaz faturalarını ödeyemediği için bu soğuk günlerde doğalgazlarının kesilmesi durumuyla karşı karşıya. Aylardır sadece bir kez kar yağdı ve bu konuda da belediyeler sınıfta kaldı. Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak başta Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olmak üzere yetkili mercilere sormak istiyoruz. Kömür dağıtımlarını kaç gün içinde tamamlamayı düşünüyorsunuz? Doğalgaz faturaları başta olmak üzere faturalarını ödeyemeyen ailelere başka illerde uygulanan askıda fatura uygulaması yapmayı düşünüyor musunuz? Karla mücadele konusunda hangi tedbirleri almayı düşünüyorsunuz? ifadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.