BİR ÜLKE İÇTEN NASIL ÇÜRÜTÜLÜR?

BİR ÜLKE İÇTEN NASIL ÇÜRÜTÜLÜR?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.10.2022
170
A+
A-

Türkiye devletini, Türkiye milletini dışarıdan yıkamayacağını anlayan dış güçler ve içimizdeki dış güçler tarafından yönetilen tarihinde Türklük veya Türkiye ile alakası olmayan bir çok kişi ve kurumlar kafalarına göre ülkeyi içten karıştırmak için düğmeye basıyorlar.


En son bir günde 3 farklı olayın aynı günde olması ve bunu medya aracılığıyla yaymaya çalışarak ve bazı siyasetçilerin çıkarak bu olaylar üzerinden rant sağlamaya çalıştığına şahit olduk.


Türkiye’de Mülteci sorunu var yok demek istemiyorum. Fakat sürekli “Mülteci sorunu var, ülkemde Mülteci istemiyorum. “ diyerek sürekli ısıtıp ısıtıp gündeme sürerek içimizdeki milli birlik ve beraberliklerimizi bozmaya çalışanları ekranların karşısında hayretle izliyorum ve gerçekten onları kınıyorum.


Diğer tarafta çok küçük yaşlarda sigara bağımlısı olan yüzlerce genç varken, evlenip geçinemeyip ayrılan, anne ve babasının imkanları olmadığı için okuyamayan gençler varken, işsizlik ve girdiği işi beğenmeyen, çalışmadan sürekli marka peşinde koşan, yabancı ülkelere özenen bir gençlik varken, kıtlık baş göstermişken oturup sürekli bölücülük yapan, kinleriyle beslenen insanları anlamamı kimse beklemesin.
Bizde her zaman iyi beyinler yurt dışına göçmüştür. Ve biz her zaman diğer ülkelerden gereksiz göç almışızdır. Bu nasıl önlenebilir diye sorarsanız paramızın diğer ülkelerin paraları karşısında değerini yükseltmeliyiz.


Gençlerimize tarihimizi, tarih büyüklerimizi, dinimizi ahlaki güzelliklerimizi en güzel şekilde, bıkmadan usanmadan anlatmalıyız. Onlara yaptıklarımız ve yapacaklarımızla iyi bir örnek olmalıyız. Dini kullanan dini değerlerle alakası olmayan zengine selam veren fakir fukara garibanı görmeyen, görmek istemeyen, bayram mesajlarına dahi dönüp karşılık vermeyen belediye başkanları, ilçe başkanları, STK başkanları, müdürler, yöneticilerle alakalı ufkunu açabilecek gelecekte nasıl sorunlar yaşayacağı kimlerle nelerle uğraşacağı hakkında bilgiler vermeliyiz.


Ben çocuğuma gereken her şeyi yapıyorum ve ona her şekilde mükemmel aile oluyorum deme lüksümüz yok. Bu zamanın çocukları ahir zamana denk geldikleri için daha zor şartlarla mücadele ediyorlar. Siz aile içi kendinizi ne kadar zorlar, sıkar iyi örnek olmaya çalışırsanız da dışarıda çok farklı arkadaş (aile ortamlarına) ve okul ortamına sahip olduğu için istediğiniz otorite ve yönetimi çocuk üzerinde kuramaz hale geliyorsunuz. Bu durumda aileleri içten çürütüyor. Bir ülkede ailelerin çürümesi demek ülkenin çürümesi ve o ülkenin zamanla yok olmasıdır. Aileler dağılır aile içi başı bozukluk yaygınlaşırsa ülke çabuk yıkılır.


Çocuklarımızla empati kurarak, onları kendi çağımıza göre değil, onların çağına yetiştirerek, başarılı oldukları alanları daha iyisini yapmaları için destekleyerek, yaptıkları yanlışları asıp keserek değil hoşgörülü ve sabırlı bir şekilde, düzeltmeye ve onların yanlışlarını düzelterek onlara destek olmaya devam etmeliyiz. Yoksa bizim en değerli kitabımıza tekme atacak ve bu tekme atanları kameraya çekip sosyal medyada paylaşarak böyle kötü bir durumun yayılmasına vesile olacak boş insanları ülkemizin başına bela ederiz. Ülkede “mülteci var fakat mülteci sorunu yok.”


Ülkede birbirini dahi hazmedemeyen insanlar var. Ülkede alevi-sünni kürt -türk sorunu da yok ülkede bölücüler var ve bu şekilde bu olayları kullanan, siyasi çıkarlarına alet etmeye çalışan rantçılar var. Biz hepsine gerekli cevabı verecek kadar asil bir milletiz.Fatih Sultan Mehmet Han’ın torunlarıyız.


SELAM VE DUA İLE BEDRİYE ARIK ÇAMBEL

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.