Bozkurt, Her şey güzel olacaktı olmadı!

Bozkurt, Her şey güzel olacaktı olmadı!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 08.05.2023
36
A+
A-

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine sayılı günler kalırken gerek siyasi parti başkan ve vekillileri gerekse de kentin önde gelen iş insanları tarafından bir birinden çarpıcı açıklamalar yapılmaya devam ediyor.

Seçim öncesi 2018 yılında HDP’nin desteğiyle İstanbul Belediye Başkanlığını kazanan CHP Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun her şey güzel olacak söylemine değinen Vanlı İş İnsanı Şemsettin Bozkurt seçim tarihiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CHP VE İYİ PARTİ İÇİN ENDİŞE VE KAYGILARIM VAR!

Seçim tarihiyle ilgili açıklamada bulunan ve Van halkına seslenen iş insanı Bozkurt, “Şimdilik her anlamda Sayın Kılıçdaroğlu’na inanıyorum ve güveniyorum! İlk dönemlerde Erdoğan’a da! Bir bütün olarak düşünüldüğünde ise CHP ve İYİ Parti için endişe ve kaygılarım var! Tüm bunları Sayın Kılıçdaroğlu’nun kendi şahsından bağımsız olarak söylüyorum. Bunlar sadece benim kişisel kaygılarım değil, toplumun önemli bir kesiminin kaygılarıdır! Ülkemiz 21 yıl Ak Parti ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hatalarından dolayı çok şey kaybetti! Tekrardan bir 20 yıl daha CHP’in hatalarından dolayı kaybedecek vakti ve zamanı yok! O yüzden siyasete değil diplomasiye önem vermemiz lazım, Çünkü siyasette dürüstlük ve ahde vefa diye bir şey yoktur, Şans ve bolca ayak oyunları vardır, Bunlar var diye de oturup ağlayacak değiliz.  Elbette bizlere inandırıcı gelenlere bir şans vermeliyiz, Yoksa bu işler nasıl yürüyecek. İşte onun için kayıtsız ve şartsız bir şekilde irademizi hiç kimseye teslim ederek arkamızı dönüp gitmemeliyiz” dedi.

Vatandaşların özellikle seçim öncesi tüm olup biteni sorgulaması gerektiğini belirten Bozkurt, “Sorgulamalıyız! CHP 2019 seçimlerinde “Her şey daha güzel olacak.” dedi ve İBB seçimlerini kazandı! Seçimden sonra işin içinde olanların dışında hiç kimse için hayat daha İYİ ve daha GÜZEL olmadı! Her şey işin içinde olanlar için daha İYİ ve daha GÜZEL oldu! Halk için değişen hiçbir şey olmadı! O seçimlerde İBB’yi CHP’ye HDP kazandırdı.  Ama CHP’nin İBB’si seçimden sonra hiçbir açılış ve toplantısına HDP’yi davet etmedi. Hatta CHP’li İBB, HDP’lilere “Randevu dahi vermedi.” denildi! CHP İBB’sinde her şey İYİ PARTİ ve CHP arasında pay edildi! Halk ve dürüst insanlar işin içinde olmazsa, her iktidar kendi oligarşisini oluşturur.  Ondan sonrada olan halka olur! Siyasetçilerin hatasının bedelini mazlum, garip, gureba halk öder. Türkiye halkı mutlaka iktidarını “HALKIN İKTİDARI”nı kurmalı! Şimdi CHP diyor ki; “Size söz baharlar gelecek.” İYİ Parti diyor ki; “Ya tarih yazacağız, ya tarih olacağız. Her şey daha İYİ olacak!” diyor. Peki, bu seçimler sonucunda bu işi CHP ve İYİ PARTİ kazanırsa, herkes için baharlar gelecek mi? Eğer ki, CHP ve İYİ PARTİ kazanırsa bu halk için yeni bir tarih yazılacak mı? Yoksa kendileri için tarih yazıp kendileri için mi baharları getirecekler? İster istemez insanın aklına geliyor. Yoksa her şey tıpkı İstanbul seçimleri sonucunda yaşananlar gibi mi olacak?  Yoksa yeniden zemheriler bu halkın kapısını mı çalacak?  Bekleyip göreceğiz” şeklinde konuştu. Yeni Doğu Gazetesi

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.