Bu görüntü Van’a yakışmıyor

Bu görüntü Van’a yakışmıyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 22.05.2023
37
A+
A-


Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı mareşal fevzi çakmak Caddesi üzerinde bulunan eski diş hastanesi binası reklam yapıştırma alanına döndü.


Van’da metruk yapılar çevre kirliliği oluşturmaya devam ediyor. Kentin en işlek caddelerinden olan Cumhuriyet Caddesi üzerinde deprem öncesi binalar, çirkin yapısıyla yer alırken mareşal fevzi çakmak caddesi üzerinde bulunan eksi diş hastanesi eski binası çevre kirliliği oluştururken vatandaşlar binanın biran önce faaliyete geçirilmesi veya yenilenmesi gerektiğini söyledi.


ÇİRKİN GÖRÜNTÜYE NEDEN OLUYOR


Binanın kentin en işlek caddesinde çirkin görüntü oluşturduğunu söyleyen Nurullah Kaburak, “Bu görüntü Van’a yakışmıyor, Van iki cadde arasında sıkışıp kalmış durumda, bu her iki caddede maalesef eski yapılar çirkin görüntü oluşturuyor. Maraş Caddesi tiyatro karşısında bulunan eski diş hastanesi binası bunlardan biri, şuan bina tamamen metruk bir yapı olarak duruyor ve reklam afiş yapıştırma alanı haline gelmiş durumda. Bu durumla ilgili sahibi varsa sahibi, belediyeye ait ise belediye buna müdahale etmeli, bu ne Van’a ne de Vanlıya yakışan bir durum değil maalesef” dedi.


“DEPREM KALINTILARI SÜRÜYOR”
Van’da 2011 yılında meydana gelen depremin katıntılarının hala devam ettiğini ifade eden Veysel Taşdemir, “Van’da 2011 yılında 7.2 deprem meydana geldi, üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala depremden kalan metruk binalar yerinde duruyor, bu görüntü Van’a zarar veriyor. Bu binaların yanı sıra devlet tiyatrosu önünde bulunan eksi diş hastanesi binası reklam yapıştırma alanına dönmüş durumda, bu görüntü caddeye, esnafa Van’a zarar veriyor, bu ve buna benzer binaların ya faaliyete geçirilmesi ya da yıkılıp yerine yeni bir çalışma alanı yapılması gerekiyor. Van bunu hak etmiyor, bu şekilde vatandaşlara, Van’a, esnafa zarar veriliyor” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.