Ev bulmayan Vanlı Aile dışarıda yaşıyor

Ev bulmayan Vanlı Aile dışarıda yaşıyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 15.11.2023
32
A+
A-

Van’ın İpekyolu ilçesinde yaşayan 5 nüfuslu Çetin Ailesi, bir yıldır ücretsiz kaldıkları evden çıkmak zorunda kaldı. Ev bulamayan aile, 5 gündür dışarıda yaşıyor.


İpekyolu İlçesi Kevenli Mahallesindeki TOKİ’lerde yaşayan Çetin Ailesi, 5 gündür dışarıda yaşıyor. Yaklaşık bir yıldır hayırsever bir vatandaşın kendilerine verdiği evde yaşayan Çetin Ailesi, ev sahibin evine doğal gaz tesisatını çekmesinin ardından kendi istekleri ile evden ayrıldı. Ailesi ve eşyalarıyla birlikte dışarıda kalan baba Ali Çetin (63), hayırseverden ve yetkililerden yardım bekliyor. Dışarıda kaldıkları için çocuklarının hastalandığını dile getiren Çetin, yardım yapılmaması durumunda dışarıda yaşamaya devam edeceklerini, ancak çocuklarının da eğitim hayatından geri kalmasından endişe duyduğunu söyledi.


Ali Çetin, 5 nüfuslu ailesiyle ev bulamadıklarını ve dışarıda yaşamak zorunda kaldıklarını belirtti. Yaklaşık bir yıldır hayırsever bir ev sahibinin evinde ücretsiz bir şekilde kaldığını ifade eden Çetin, “Ev sahibi doğal gaz çektikten sonra kendi isteğimizle evden çıktık. Ailemle birlikte 6 gündür burada yaşıyoruz. Bize şu an bir ev lazımdır. Bana yardım edecek hayırseverlere teşekkür ediyorum. Kimseden şikayetçi değilim. Çocuklarımla birlikte yaşıyorum. Onlar burada hasta oldu doktora gönderdim. Telefonum olmadığı için kendilerine ulaşamıyorum” dedi.

“Çocuklarım derslerden geri kalmasın”
Şu an için çadırda dışarıda yaşamaya devam edeceklerini dile getiren Çetin, “Durumumuzu yetkililere bildirdik ama kimseden cevap alamdık. Çocuklarım derslerden geri kalmasın diye bize bir sıcak yuva versinler. Eğer hayırseverler bize yardım ederse Allah razı olsun. Biz dilenci değiliz” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.