Eyyam-ı Bahur Sıcakları başladı Uzmanlar uyardı!

Eyyam-ı Bahur Sıcakları başladı Uzmanlar uyardı!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 02.08.2023
3
A+
A-

Ağustos ayının ilk günlerine denk gelen eyyam-ı bahur sıcakları başladı. Hava sıcaklıkları bazı bölgelerde 4 ila 8 derece üzerine çıkması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, halen mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, bu hafta ortasından itibaren, yurdun iç ve kuzey kesimlerinde de artarak, gelecek hafta başına kadar Ege ve Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da mevsim normallerinin 2 ila 4 derece, diğer bölgelerimizde ise 4 ila 8 derece üzerine çıkması bekleniyor.

Akdeniz Bölgesi’nin kıyı kesiminde yüksek nemle birlikte hissedilen sıcakların daha fazla olacağı tahmin ediliyor.

Bazı kentlerde hava sıcaklığı 40 derecenin üzerine çıkmasının beklendiğini belirten yetkililer, vatandaşlardan 11.00 ile 16.00 saatleri arasında güneş çarpmasına karşı tedbirli olmalarını istedi.

Eyyam-ı bahur sıcaklıklarının Kuzey Afrika’dan Türkiye’ye geldiğini belirte uzmanlar, bugünden itibaren sıcaklıkların kademeli olarak yükseleceğine dikkat çekti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından güneş çarpmasına karşı uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün bu haftaki sıcaklık verilerini paylaşan Bakan Özhaseki, “Bu hafta hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artması bekleniyor. Sıcak hava dalgası nedeniyle kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11.00 ile 16.00 arasında dikkatli ve tedbirli olmalarını istirham ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.