Gazeteci olgun: En Güçlü Aday Kandaşoğlu

Gazeteci olgun: En Güçlü Aday Kandaşoğlu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.11.2023
20
A+
A-

Vanlı Gazeteci Orhan Olgun Ak Parti Genel Merkezi tarafından Van ile ilgili yapılan Belediye Başkan adaylığı anketinde ismi geçen 5 kişiyi değerlendirerek ankette ismi geçen en güçlü adayın Doğu Şirketler Grubu ve VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu’nun olduğunu söyledi.


Ak Parti Genel Merkezi 81 ilde yerel seçimler öncesi anket çalışması başlattı. 31 Mart yerel mahalli seçimlerde Van’da Büyükşehir Belediyesi için ankette 5 aday gösteren Ak Parti listesinde 2 güçlü ismin yer aldığı dikkatlerden kaçmadı. Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve Van’ın tanınan iş İnsanı Zahir Kandaşoğlu’nun yer aldığı anket ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yazılı bir açıklamada bulunan Gazeteci Orhan Olgun, yapılan ankette en güçlü adayın Zahir Kandaşoğlu olduğunu söyledi.


Yerel seçim öncesi yapılan ankette yer alan adaylarla ilgili konuşan Olgun, “AK Parti G.M Eylül ve Ekim aylarında Van’da büyükşehir için büyük bir anket çalışması yaptı Ankette 5 isim halka soruldu. Hüseyin Çelik ve Zahir Kandaşoğlu öne çıktı Hüseyin Çelik bu görevi kabul eder mi bilinmez ama Erdoğan ise bu isme sıcak bakmayacaktır. Zahir Kandaşoğlu ise Kesin gözüyle bakılıyor Ayrıca ankette mevcut belediye başkanları soruldu 1605 kişi üzerinden yapılan anket 2 başkan hariç diğerleri için sorun teşkil edebilir. Ayrıca G.M 7 Kasım 10 Aralık ta 5 firma ile büyük bir anket yapacak adaylara direk kimi görmek isterseniz. Diye sorulacak 10 Aralık’ta hazırlanan sonuçlar başkanlığını CB Erdoğan’ın başında bulunduğu komisyona sunulacak. 15 20 Aralık ta aday belirleme çalışmaları yapılacak 20 25 Aralık’ta adayları belirlendikten sonra kamuoyuyla paylaşılacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu sefer farklı bir Yol izleyecek ve anket firmaları ile il ve ilçe teşkilat eğilimlerini dikkate alacak ve tepeden atama yapılmayacak” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.