Hastane var hizmet yok!

Hastane var hizmet yok!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 11.06.2023
45
A+
A-


Van’da kayyum atandıktan sonra kapalı tutulan Özel İstanbul Hastanesi, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi İpekyolu Ek Binası’na dönüştürüldü.


Van’da yıllar önce kayyum atanarak kapatılan ve ardından Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binasına dönüştürülen İstanbul Hastanesi doktor eksiliği nedeniyle beklenilen hizmeti veremiyor. Kentin en işlek konumunda yapılan hastane tam teşekküllü malzemeleriyle özel hastaneleri geride bırakması hedeflenirken kentte yaşanan doktor eksiliği nedeniyle beklenilen hizmet tam anlamıyla verilemiyor.


Hastanenin yeniden tam teşekküllü hizmet vermesi gerektiğini söyleyen esnaf ve optikçi Geylani Tuğrul, “Burada gözlük dükkânım var, şuan göz doktoru eksiliğinden dolayı ve ekonomik sorunlardan dolayı şikâyetçiyiz. Van’ın bir milyon 250 bini aşkın nüfusu var, sadece bir hastane var, bir hastane ede dört doktor, göz doktoru olarak hizmet vermekte ve bu yetmiyor. Burada mevcutta olan, merkez bir hastane olmasına rağmen ek bina olmasına rağmen göz doktorumuz, yerinden ayrıldı. Nedeninin ne olduğunu neden bu hastaneden ayrıldığını kimse belirtemedi, bu durumdan mustaribiz, tek ben değil diğer tüm esnaflarımız da bu durumdan mustarip, buraya gelen hiçbir vatandaş, hasta göz muayenesi bulamıyor, göz muayenesine gidemediği için de bu durumu aksatıyor, bu da göz sağlığını etkiliyor. Bu hastanenin tamamen yine eski haline dönüştürülmesi gerekiyor. Öyle olmayacaksa burası İpekyolu Devlet Hastanesi olarak hizmet verirse bu daha iyi olacak, halk için gerekli bir durum. Diğer türlü iki hastanemiz var, biri bölge biri de yüzüncü yıl, Van Merkeze çok uzak ama Van Merkez’de şöyle güzide bir hastanenin olması, bu büyüklükte bir hastanenin bu şekilde atıl be boş durması çok üzücü bir durum” Diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.