Hizbullah gemileri yaktı

Hizbullah gemileri yaktı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 18.10.2023
Düzenleme: 18.10.2023 10:52
25
A+
A-

İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği hastane katliamının ardından, Hizbullah saldırılara karşı bugünü öfke günü ilan etti. Arap ve İslam dünyasının ayaklanmasını talep eden Hizbullah’ın açıklamasında, “Bugün benzeri görülmemiş bir öfke günü olsun. Mesaj açık olsun; bu, zalimden mazlumun hakkını almak için direniş, zafer ve intikam yolunun bir adımıdır.” denildi.

İsrail’in Gazze’de bir hastaneye düzenlediği bombalı saldırıda en az 500 masum insan katledildi. Yaşanan acı olayın ardından tüm dünyadan tepki mesajları yükselirken, Lübnan Hizbullahı’ndan da mesaj geldi. Yapılan açıklamada, “Bugün benzeri görülmemiş bir öfke günü olsun. Mesaj açık olsun; bu, zalimden mazlumun hakkını almak için direniş, zafer ve intikam yolunun bir adımıdır.” ifadeleri yer aldı.

İSRAİL’İN YANI SIRA ABD’Yİ DE SUÇLADILAR
Hizbullah’tan yapılan açıklama şu şekilde: “İnsanlık, siyonist cinayet ve suç çetelerinin Gazze’deki Mamedani Hastanesi’nde işlediği ve yüzlerce masum şehidin hayatına mal olan korkunç ve vahşi suçun yasını tutuyor. Bu katliam, bu cani, gaspçı yapının Deyr Yasin, Hula, Sabra ve Şatila’da kuruluşundan bu yana yaşanan katliamlarının devamı niteliğindedir. Dökülen kanlar, Amerika Birleşik Devletleri’nin desteklediği bu suçlu varlığın gerçek yüzünü gösteriyor. Bu katliamdan ve Siyonist düşmanın işlediği tüm suçlardan doğrudan ve tam sorumluluğu ABD taşımaktadır.

İsrail’in hastane katliamının ardından Hizbullah gemileri yaktı: Bugün benzeri görülmemiş bir öfke günü olsun

“HALKLARIN SOKAKLARA ÇIKIP BASKI YAPMALARI GEREKİYOR”
Tepki ve kınamalar artık yeterli değil. Arap ve İslam dünyasının halklarının sokaklara çıkarak öfkelerini göstermeleri ve nerede olurlarsa olsun hükümetlere ve ülkelere baskı yapmaları gerekiyor. Uluslararası ve bölgesel kuruluşların Filistin halkının soykırımına ve zorla göç etmesine karşı acil önlemler alması ve katliam, terör ve cinayetler altında zorla yerinden edilmelerini durdurması gerekmektedir.

İsrail’in hastane katliamının ardından Hizbullah gemileri yaktı: Bugün benzeri görülmemiş bir öfke günü olsun

“BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ BİR ÖFKE GÜNÜ OLSUN”
Yarın benzeri görülmemiş bir öfke günü olsun, Biden’ın bu suçlu varlığı koruma ve desteklemek amacıyla ziyaretine karşı bir tepki gösterilsin. Mesaj açık olsun; bu, zalimden mazlumun hakkını almak için direniş, zafer ve intikam yolunun bir adımıdır.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.