İpekyolu Başkan Vekili sonunda sahaya çıktı

İpekyolu Başkan Vekili sonunda sahaya çıktı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.03.2024
3
A+
A-

Geçtiğimiz aylarda Van’a atanan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdulkadir Umut Kasman uzun süre sonra sahaya çıktı.

Geçtiğimiz aylarda Van’a atanan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdulkadir Umut Kasman uzun süre sonra sahaya çıkarak park açılışına katıldı. İpekyolu Belediyesi, prestijli projelerinden biri olan Atletizm Pisti’ni hizmete açtı.

Yalı Mahallesi’nde 14.813 m² taban alana sahip olan 8 Kulvarlı Pist, gençleri spora teşvik etmek amacıyla önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Pistte 1 adet Sırıkla Atlama Alanı, 2 adet Uzun 3 Adım Atlama Alanı, 2 adet Disk ve Çekiç Atma Alanı, 2 adet Gülle Atma Alanı, 1 adet Su Engelli Atlama Alanı ve 1 adet Cirit Atma Alanı bulunuyor. Ayrıca, 1000 kişilik tribün de pistin önemli bir özelliği olarak dikkat çekiyor.

İpekyolu Belediyesi’nin gençlere yönelik bu önemli yatırımıyla, spora ilgi duyan binlerce genç ücretsiz olarak pistten faydalanabilecek. Belediye, gençlerin boş zamanlarını sağlıklı ve verimli bir şekilde geçirmelerini hedefliyor. Yapılan yatırımın gelecek nesillere yapılan bir yatırım olduğunu vurgulayan belediye yetkilileri, gençlerin spor, eğitim, kültür, sanat ve bilim alanlarında başarılı olmaları için çeşitli çalışmalar yürütüyor. İpekyolu Belediyesi’nin 8 Kulvarlı Atletizm Pisti projesi, gençlerin sportif faaliyetlere daha fazla katılımını teşvik etmeyi amaçlıyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.