Sağyiğit’ten açıklama: Ortalığı savaş alanına çeviren biz değiliz

Sağyiğit’ten açıklama: Ortalığı savaş alanına çeviren biz değiliz
REKLAM ALANI
Yayınlama: 03.04.2024
4
A+
A-

DEM Parti Van Milletvekili Gülcan Kaçmaz Sayyiğit Abdullah Zeydan’a destek yürüyüşünde açıklamalarda bulundu. Sağyiğit, “Ortalığı savaş alanına çeviren biz değiliz. Bu olayların sorumlusu AK Parti ve MHP’dir” dedi.

MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİZ

Sağyiğit, “Van halkı iradesine sahip çıkacak. Geri adım atmıyoruz, atmayacağız. En meşru haklarımızı kullanacağız. Ortalığı savaş alanına çeviren biz değiliz. Bu olayların sorumlusu AK Parti ve MHP’dir. Ağız kıran, burun kıran ve kolu kıran her bir yurttaşımızın sorumlusu AK Parti ve MHP iktidarıdır. Bu meşru mücadeleyi sürdüreceğiz. Bu kararda YKS geri adım atmadığı sürece bu mücadelemize devam edeceğiz. Kendi hukukunu kendi sistemini ayaklar altına alan bir sistemle karşı karşıyayız. İkinci partiye mezhebat verdiler ve bunu yaygınlaştırmak istiyorlar. Bunun için de Van üzerinde çalışıyorlar. Sekiz yıldır kayyum politikalarıyla yönetilmek istenen bir şehir. Van’a ait olan her şeyi kayyumlar talan ettiler. Bu halk, etmedikleri zulüm kalmadı” dedi.

HALK, “BEN KENDİ PARTİMLE YÖNETİLMEK İSTİYORUM” DEDİ

Van halkı 31 Mart seçimine giderek oyunu DEM Parti’den yana kullandı ve Türkiye’de bir tarih yazdı diyen Sağyiğit konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Van halkı 14 belediyenin tamamını aldı. Kayyum politikaları işe yaramış olsaydı, Van halkı sandıktan yansıyacaktı. Halk, “Ben kendi partimle yönetilmek istiyorum. Ben kendi şehrimi kendim yönetmek istiyorum” dedi. İki gündür bu sokaklar savaş alanına dönmüş, bunu yapan biz değiliz. Bu olayları açığa çıkaran tek kişi hükümettir. Bu olayların sorumlusu hükümettir. Bizim yurttaşlarımız dün en demokratik iradeleri gasp ettikleri için halk da bu iradelerini koruyacağına inanarak yürümeye başladılar. Vatandaşlara saldırı oldu.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.