Sahil Yolu Van Gölünde çalışmalar tam hız devam ediyor

Sahil Yolu Van Gölünde çalışmalar tam hız devam ediyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.07.2023
4
A+
A-

Van Büyükşehir Belediyesinin, kenti Van Gölü ile buluşturan Sahil Yolu Projesinde çalışmalar sürüyor. 10 kilometrelik Sahil Yolu’nda asfalt öncesi PMT serimi yapılırken, 1.100 dönümlük park ve rekreasyon alanında ise ekipler hummalı bir çalışma yürütüyor.

Van’ın üç merkez ilçesini sahille buluşturan ve Van Gölü’nün gerdanlığı niteliğindeki Sahil Yolu’nda ekipler aralıksız çalışıyor. 10’larca iş makinası ile 100’lerce personelle bir yandan yol çalışmalarını sürdürülürken, bir yandan da kentin en büyük yeşil alan projesi olan 1.100 dönümlük parkta da çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda ekipler, 10 kilometrelik Sahil Yolunu sıcak asfalta hazırlıyor. Büyük bir özveri ile yapılan çalışmalarda yola 2 kat PMT serilirken, yol ve park çalışmalarının sonbahara kadar bitirilmesi hedefleniyor. Rekreasyon alanı içerisinde kalan sazlık ve doğal yaşam alanlarını da koruyan Büyükşehir Belediyesi, bir yandan alana çakılan direkler üzerine yapılan 3 bin 500 metrelik ahşap yürüyüş yolunda çalışma yaparken, bir yandan da seyir terasları ve dinlenme alanlarını inşa ediyor.

VALİ OZAN BALCI PROJENİN SONBAHARA KADAR BİTİRİLECEĞİ MÜJDESİNİ VERDİ

Önceki gün Sahil Yolu ve 1100 dönümlük alandaki rekreasyon alanında incelemelerde bulunan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, çalışmaların geldiği aşamayı yerinde inceleyerek, ilgililerden bilgi aldı. Sahil yolunun Van Gölü’nün gerdanlığı olacağını belirten Vali Ozan Balcı, “Vanlıyı, Van Gölü ile buluşturacak 10 kilometrelik yolu ve 1.100 dönüm rekreasyon alanı ile Van Gölü’nün gerdanlığı Sahil Yolunu sonbaharda bitirip halkımızın hizmetine sunacağız. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

SAHİL YOLU VE REKREASYON ALANI PROJESİ KAPSAMINDA NELER YAPILACAK?

Vatandaşları Van Gölü’nün eşsiz doğası ile buluşturacak olan sahil yolu ve rekreasyon alanı projesi kapsamında; 30 metre genişliğinde yol, 9 bin metre bisiklet ve yürüyüş yolu, oturma alanları, seyir terasları, çeşmeler, kuş gözlem noktaları, yürüyüş ve bisiklet yolları, spor ve çocuk oyun alanları, otoparklar, mescit ve tuvaletler bulunuyor. Rekreasyon çalışmalarının yanı sıra Sahil Yolu’nda da kaldırım, aydınlatma ve sıcak asfalt çalışmaları gerçekleştirilecek. Sonbahara kadar halkın hizmetine açılması planlanan devasa park içinde bulunan sazlık ve doğal yaşam alanlar korunurken, Sahil Yolu Projesi’nin ise 10 kilometreden 16 kilometreye çıkarılması hedefleniyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.