Satışları Başladı

Satışları Başladı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.02.2024
Düzenleme: 25.02.2024 10:34
4
A+
A-

Van’da soğuk kış aylarının ardından gelen bahar, fidan satıcılarını harekete geçirdi. Fidan satıcıları, ağaç dikmenin zararsız ve sevap dolu bir eylem olduğunu vurgulayarak, fidan satışlarına başladı.

Fidancılar: Ağaç Dikmek Büyük Sevaptır

Van’daki fidan satıcıları, ağaç dikmenin topluma ve doğaya fayda sağlayan bir eylem olduğunu ifade etti. Van’da karın henüz erimediği bazı köylerde, ağaçlar çiçek açmaya başlarken, fidan satıcıları müşterilerin talepleri doğrultusunda satışlarını gerçekleştiriyor.

Fidanların Yetiştiği Toprak Tipleri Farklılık Gösteriyor

Fidancı Ali Bey, bölgede yetişen meyve ağaçları hakkında bilgi verirken, elma ağacının genellikle merkez ve civar köylerde, cevizin ise Gevaş, Bahçesaray ve Çatak ilçelerinde daha iyi verim aldığını belirtti. Her fidanın yetiştiği toprak tipine göre dikilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Fidan Dikmenin Püf Noktaları

Ali Bey, elma fidanının dikilmesi konusunda, çukur açılmasından fidanın dikilme şekline kadar püf noktalara değindi. Bilinçli bir dikimle güzel verim alınabileceğini ve ağacı dikenin sevap kazandığını ifade etti.

Ceviz Ağacı ve Diğer Verimli Ağaçlar

Ceviz ağacının uzun ömürlü ve sahibine sürekli yarar sağlayan bir ağaç olduğunu belirten Ali Bey, ağaçların dikilmesinin insan ve doğa için birçok fayda sağladığını söyledi.

Fidan Satışları 2 Ay Sürecek

Ahmet Erçetin adlı diğer bir fidan satıcısı ise Van’da insanların para kazanabileceği en iyi meyvelerin ceviz ve kiraz olduğunu belirtti. Fidan satışlarının 2 ay süreceğini ve fidan almak isteyenlerin acele etmeleri gerektiğini söyledi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.