TEMUD İle ATAUZDER Güç Birliği Yapıyor

TEMUD İle ATAUZDER Güç Birliği Yapıyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.03.2024
15
A+
A-

Türkiye Emekli Uzman Çavuşlar Derneği (TEMUD) ile Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER), ortak bir karar alarak birlikte hareket etme kararı aldı. TEMUD geçici Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay ÖZDEMİR ve ATAUZDER Genel Başkanı Mustafa GÜNDEŞLİ’nin liderliğinde, Türkiye’nin dört bir yanından emekli, aktif görevde olan ve atanamayan uzman çavuşlarla birlikte, bir dizi sorunun çözümü için bir araya gelindi.

Bu birleşme ile emekli, aktif görevde olan ve atanamayan uzman çavuşlar ile gazilerin, sahip oldukları sorunlar ve hak kayıpları için seslerini daha etkili bir şekilde duyurmayı amaçlıyorlar. Özellikle aktif görevde olan uzman çavuşların özlük haklarıyla ilgili yaşadığı sorunlar ve atanamayan uzman çavuşların sivil hayata geçiş sürecinde karşılaştığı zorluklar öncelikli olarak ele alınacak.

ATAUZDER Genel Başkanı Mustafa GÜNDEŞLİ, “Uzman çavuşlarının özlük hakları ve kariyer olanakları konusunda yapılan düzenlemelerle ilgili çözüm bekliyoruz. Binlerce uzman çavuş, yıllarca askerlik mesleğini icra etmiş olmalarına rağmen sivil hayatta işsizlikle karşı karşıya kalmış durumda. Bu durumun düzeltilmesi için gerekli adımların atılmasını talep ediyoruz” dedi.

TEMUD geçici Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay ÖZDEMİR ise, “Uzman çavuşlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi ve mobbing gibi nedenlerle görevlerinden ayrılmak zorunda kalanların sorunlarının çözülmesi için yetkililerle görüşmeler yapacağız. Uzman çavuşlarımızın huzurlu bir şekilde görevlerini sürdürebilmesi ve güzel bir yaşam sürmeleri için mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

TEMUD ve ATAUZDER, birlikte hareket ederek uzman çavuşlarının haklarını savunacakları ve sorunlarının çözümü için kararlılıkla çalışacaklarını duyurdu. Uzman çavuşlar ve aileleri, bu birlikteliği olumlu bir adım olarak karşıladıklarını belirtirken, yetkililerin konuya duyarlılıkla yaklaşmalarını beklediklerini ifade ettiler.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Ahmet yülek dedi ki:

    Desteğiniz için teşekkürler

  2. Güven Gürbüz dedi ki:

    Bizlere verdiginiz degerli desteginiz için çok teşekkür ederiz. Bizim davamız SİYASET ÜSTÜ VİCDAN MESELESİDİR. Hakkımız olanı alana kadar mücadeleye devam edeceğiz.