Unutkan İnsanoğlu

Unutkan İnsanoğlu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 31.12.2023
57
A+
A-

Evet , İnsanın Yıllları ve İnsanlığın Yolları vardır.Bu geçen yıllar ile seçilen yollar bazen bir nicelik bazen ise bir nitelik silsilesinden meydana gelse de ..

2023 ; Bizim için yerden yükselen bir afetin gözyaşlarıyla başlayıp , göklerden yağdırılan kurşunlarla öldürülen insanlığın imtihan yılı oldu.. Allah’tan gelen başüstüne de ; kuldan gelen zulüm kabul edilecek gibi değil .. mazlum bir halka zalim bir beşerden zulüm olarak yağıp geldi .

Bu zülmu bir gece de sarhos olup unutmak mı gerek? Bence bir bahaneye bile gerekmeden unutuldu insanlık ! Unutuldu bebek katilleri! Unutuldu zulmün efendileri! Bu insanlık sarhos edici madde kullanmadan bile unuttabildi herseyi ..!

“Bize acımızı unutturan oyuncaklarımız bahanelerimiz pek de çok.;Bir top var ki : herkes etrafında döndükçe döndü , e birde para kazanma oyunlarımız asla kumar değildir zaten ne olucak ki? E biraz da yıl sonu geliyor 3’ün yerini 4 alacakmış çok mühim mesele nede olsa ?

Dahasını saymaya gerek bile yok bunlar yeter bize herseyi unutturmaya daha ne olsun ki? Ülkemin insanlarının yası mı var ?Çocuklar mı ölmüş , evler mi yıkılmış , insanlık mı aç? Ne gerek var aman kim üzülecek şimdi .. Dert etmeye gerek yok, derdimiz zaten bize yeter ? Biz mi kurtaracağız dünyayı aman ? Hadi gel eğlenelim bu gece , az kaldı 2024 ‘e..”İşte biz böyleyiz amellerimiz değişmez , düşüncelerimiz değişmez ama nefislerin istekleri de bitmez bizde.

Yani bizde pek birsey değişmez ..Ayakta uyuyarak gireceğiz bir yıla ,zihinler yine sarhos , insanlık yine berduş uyanacağız yeni bir sabaha ..Diyceğim odur ki;Sonumuz Allah’tan hayır ola.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.