Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Veysel Ürüm projelerini açıkladı

Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Veysel Ürüm projelerini açıkladı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.11.2023
51
A+
A-

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan İş Adamı Veysel Ürüm, Van’ın kronikleşmiş ve acil çözüm bekleyen sorunlarının farkında olduğunu ve belediye başkanı olması halinde bütün sorunları çözebileceğini söyledi.

Van’ın ulusal ve yerel basını ile kahvaltıda bir araya gelen Veysel Ürüm, büyükşehir belediye başkanlığı için iddialı olduğunu söyledi. Kentin sorunlarına değinen Ürüm, Van halkı ile birlikte bütün bu sorunların üstesinden kolayca gelebileceklerini dile getirdi. Ürüm; Büyükşehir Belediyesi aday adaylığı başvurusunu, 2002 yılından beri parti üyesi olmakla onur duyduğu AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak yaptığını belirtti.


Seçildiği takdirde yapacağı projeler ile ilgili açıklamalar yapmak üzere gazetecilerle bir araya gelen Ürüm, kentin sorunlarını bildiğini dile getirerek, “2002 yılından bu yana parti üyesi olmaktan onur duyduğum AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatımı yaptım. Van’a gelir gelmez basınla bir araya gelerek ilimizin sorunlarını istişare ederek çalışmalarıma başlamak istedim. Belediyecilik temelinde, insanlara hizmet anlayışı var. Biz de memleketimizin sorunlarını, yapılması gerekenleri biliyoruz. Sorunları bildiğimiz gibi çözümleri de biliyoruz. Neler yapılması gerektiğini biliyoruz. Aday adaylık sürecimiz başladı. Aday olduğumuz takdirde de geçmişte yaşanan sorunların tamamını çözeceğiz. Öncelikli hedeflerimiz var. Van’ın trafik, imar, altyapı, çevre yolu, sahil yolu, stat gibi sorunlarının farkındayız, bunlarla alakalı çözüm yollarımız da bellidir. Yaklaşık 1 yıldır üzerinde durduğumuz bir çalışmamız var. Van ile alakalı 200’e yakın çözüm maddemiz var. Biz bunların hepsini bu süreçte halkın katılımıyla birlikte bu belediye anlayışıyla sorunların tamamının üstesinden geleceğiz. Planlarımız, projelerimiz en ince ayrıntısına kadar hazırlanmış. Biz bu yolu nasıl yürüyeceğimizi çok iyi biliyoruz. Allah izin verirse göreve geldiğim takdirde Van’ı dört dörtlük yöneteceğim. Van’ın daha iyi yaşanılabilir, daha vizyoner, daha güzel bir şehir olması için hep beraber büyük bir mücadeleyi birlikte vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“VAN 5 YIL İÇERİSİNDE TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ BÜYÜK ŞEHİRLERİNDEN BİRİ HALİNE GELECEK”
Ürüm, “Belediyecilik insan odaklıdır. Allah izin verirse belediyecilikte stratejik planlar önemlidir ama stratejik planlar çözüm değildir. Birbirine entegre olan bir yol haritanız yoksa o sadece yazıldığı yerde kalır. Bizim koordinasyon anlamında birbirine bağımlı olabilecek paydaşlar üretmemiz lazım. Güzel bir memleket istiyorsak hep birlikte bunu başaracağız. Başaracağımıza inanıyorum. Belediyecilik çok zor bir olay değil. Yeter ki halkı bu işe dahil edelim. Van da geçmişte başkentlik yapmış bir il. Van’ın ihtiyaçlarını tespit ettik. Kazandığımız an bunları çok hızlı şekilde hayata geçireceğiz. Van 5 yıl içerisinde Türkiye’nin en önemli büyük şehirlerinden biri haline gelecek” dedi.

“VAN’IN SORUNLARINI BİLİYORUM”
Kayyum sorularına yanıt veren Ürüm, “Kayyımın oluşmasındaki sebepleri detaylı incelemek lazım. Devletin politikasına engel olamayız ama kayyım atanmaması için hep birlikte mücadele verip, memlekete hizmet edebilecek insanları aday gösterilip belediye başkanı seçmeliyiz. Particilik değil, Van’a hizmet edebilecek insanlara yer verilmeli. Benim kaybetme gibi bir endişem asla olmadı. Ben bir mücadeleye girdiğim zaman başarmayana kadar bırakmam. Başarılı olmak için elimden gelen her türlü çalışmayı sergileyeceğim. Ben buna inanarak bu yola çıkıyorum. Alternatiflerin hepsini bir araya getirdim. Nasıl kazanacağımın çalışmasını yaptım. Bir yıldır bunun üzerinde çalışıyorum. Van’ın sorunlarını biliyorum. Bunlara çözüm getireceğim. Bunu da hep beraber yapacağız. Van halkını bu yola davet edeceğim” diye konuştu.

“BİZ GEÇMİŞE TAKILMAYACAĞIZ”
Ürüm sözlerini şöyle tamamladı: “Biz geçmişe takılmayacağız. Siyasette yapılması gereken her şeyi yapacağız. AK Parti aday adayları olarak yapacağımız şey bellidir. Birbirimize destek olacağız. Yarın ki temayül yoklamasında teşkilatın aday adayları bellidir. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu konuyla ilgili 5 maddelik açıklama yaptı. Bu 5 maddeden biri de temayüldür. Temayül bu seçimde önemlidir. İl teşkilatımız da bunun farkında” diye aktardı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.