Van Edremit’e asırlık sorunlar tarihe karıştı

Van Edremit’e asırlık sorunlar tarihe karıştı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.01.2023
41
A+
A-

Son Dakika Van Haber… Van’ın Edremit ilçesinde kangren haline gelen sorunlar Belediye Başkanı İsmail Say’ın direktifleri doğrultusunda çözüme kavuşmaya devam ediyor.


Yeni Edremit Bölgenin yeni cazibe merkezi haline geldi. İlçede asırlardır sorun haline gelen altyapı sorunları, asfaltsız yollar, eğitim seviyesi son yıllarda Belediye tarafından yapılan çalışmalarla sonra eriyor. Özellikle Van Gölünün korunması ve gelecek nesillere aktarılması adına farklı çalışmalara imza atan Edremit Belediyesi bir yılda yaptığı çalışmaları sosyal medya hesabı üzerinden kalem kalem açıklamaya başladı.

Edremit belediyesi tarafından yapılan açıklamalarda, “Son 3 yılda Edremit için yaptıklarımızdan. Edremit’e 6 adet Etüt Merkezi kazandırdık. Binlerce öğrencimizin faydalandığı Sürekli Eğitim Merkezimizi açtık. Bölgemizin ilk kitap ile kafe içerikli Şabaniye Millet Parkını açtık. Bölgenin ilk Millet Kıraathanesini açtık. Bölgenin ilk Glütensiz fırın kafe projesini hayata geçirdik. Bölgemize yakışır modern Yöresel Ürünler Pazarını kazandırdık. Edremit’imize 20.000 M² makina ikmal kampüsü kazandırdık. Bölgemizin en büyük sera projesini hayata geçirdik. 2500 Adet sıvatı çiftçilerimize teslim ettik. Çiftçilerimize 15.000 Fidan dağıttık. 350 Bin Mevsimlik çiçek ve 50 Bin Tıbbi aromatik fideyi üretip çiftçilerimize dağıttık. Çiftçilerimize 500 Bin adet Sebze fidesi dağıttık. 300.000 M² Kent ormanı oluşturduk. 7.000 M² Edremit Bahçesi (Edremit Bitki türlerini) koruma altına aldık. 300 Dekarlık alanda binlerce ağacı toprakla buluşturduk. Birçok alanın imar sorununu etaplar halinde çözdük. 50 KM. Yolu ilk defa asfaltla tanıştırdık. 200.000 M² Parke ve bordür taşı ile yollarımızı yeniledik. İlçemize 70 KM. Yeni yol kazandırdık. 300 KM. Stabilize yol bakım ve onarımı yaptık. Temiz bir gelecek için “Sıfır Atık” Çevre bilinci oluşturmak üzere okullarımızda geri dönüşüm ve sıfır atık eğitimlerimize devam ediyoruz” ifadelerine yer verildi. Van Haber

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.