Van Gölü’nün İncisi Fotoğrafıyla Finalde!

Van Gölü’nün İncisi Fotoğrafıyla Finalde!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.03.2024
4
A+
A-

Sualtı fotoğrafçısı Bülent Şelli, Van Gölü’nde çektiği İnci Kefali Göçü fotoğrafıyla UW Photo Challenge 2024’ün ‘Geniş Açı Fotoğraf’ kategorisinde finale kaldı. Sonuçlar, 24 Mart 2024 tarihinde Şangay’da yapılacak DRT Show fuarında jürinin canlı oylamasıyla belli olacak.

Sualtı fotoğrafçısı Bülent Şelli, UW Photo Challenge 2024’te “Geniş Açı Fotoğraf” kategorisinde Van Gölü’nde çektiği İnci Kefali Göçü fotoğrafıyla binlerce katılımcı arasından finale kalarak dikkatleri üzerine çekti. 24 Mart 2024’te Şangay’da düzenlenecek olan DRT Show fuarında jürinin canlı oylamasıyla sonuçlar belli olacak.

BÜLENT ŞELLİ KİMDİR?

Bülent Şelli, 1974 Şanlıurfa doğumlu ve sualtı fotoğrafçılığına olan ilgisi çocukluk yıllarında izlediği Cousteau belgesellerine dayanıyor. İlk tüplü dalışını 1996’da gerçekleştiren Şelli, o günden bu yana sualtı dünyasının güzelliklerini fotoğraflarla paylaşmaya devam ediyor. İmbat Sualtı Görüntüleme Merkezi’ni 2009’da kurarak sualtı fotoğraf eğitimleri, atölye çalışmaları ve safarilere imza attı.


Ulusal ve uluslararası yarışmalarda birçok ödül kazanan Şelli, Ege Denizi’nden Pasifik Okyanusu’na kadar birçok farklı bölgede dalışlar yaparak muhteşem kareler yakaladı. İlk kişisel sergisini 2013’te açan Şelli, birçok dergide makaleleri ve portföyleriyle yer aldı. Ayrıca, 2017’de “Seferihisar’ın Sualtı Dünyası” adlı kitabıyla da dikkatleri üzerine çekti.


Bülent Şelli, sualtı fotoğrafı alanında birçok markanın elçiliğini yapmış ve sualtı fotoğraf ve video ustalarını bir araya getiren etkinlikler düzenlemiştir. Şelli, profesyonel fotoğraf yaşamını İmbat Sualtı Görüntüleme Merkezi çatısı altında sürdürmektedir

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.