Van hava durumu nasıl: Van’da yağış var mı

Van hava durumu nasıl: Van’da yağış var mı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.03.2024
5
A+
A-

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi (BTUM), Van ve çevresi için olumlu bir hava durumu raporu yayınladı.

Bölgede havanın parçalı ve az bulutlu olması beklenirken, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarıyla birlikte güneşli bir gün geçirmesi öngörülüyor. Rüzgarın batı yönlerinden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Van Gölü çevresinde de benzer bir tablo öngörülüyor. Gölde parçalı bulutlu bir hava beklenirken, özellikle gece saatlerinde yer yer pus ve sis oluşabileceği belirtiliyor. Rüzgarın genelde doğu ve kuzeydoğudan esmesi beklenirken, öğle saatlerinden itibaren güneybatı yönlerden eserek 2 ila 4 kuvvetinde eseceği tahmin ediliyor. Denizcilere yönelik dalga ve görüş durumu da olumlu seyrediyor. İl merkezleri için günün en yüksek sıcaklıklarının ise normalin üzerinde seyredeceği belirtiliyor.

Muş’ta 16, Bitlis’te 11, Hakkâri’de 13 ve Van’da 10 dereceye kadar sıcaklık bekleniyor. Ancak, yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi olduğu hatırlatılarak, yetkililer ve vatandaşların dikkatli olması gerektiği vurgulanıyor. Ayrıca, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı yaşanabileceği için ulaşımda aksamaların yaşanmaması için tedbirli olunması gerektiği belirtiliyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.