Van hava durumu: Van’da hava durumu nasıl? Yağış var mı?

Van hava durumu: Van’da hava durumu nasıl? Yağış var mı?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 22.04.2024
2
A+
A-

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi (BTUM) tarafından yayınlanan Hava Tahmin Raporunu açıkladı. Açıklanan haftalık hava tahmin raporuna göre Van’da hafta sonuna kadar yağış beklenmezken, bulutlu hava ve rüzgar etkili olacak.

Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Bölge genelinde havanın az bulutlu ve açık olacağı tahmin edilmektedir. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın kuzeyli ve batılı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi beklenmektedir.

Van Gölünde Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,50 m; Görüş: İyi. İl merkezleri için günün en yüksek sıcaklıklarının; Muş 23, Van, Hakkâri ve Bitlis’te 19 derece olacağı tahmin edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

KAR ERİMESİ VE ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

Açıklamanın devamında ise şu ifadeler kullanıldı: “Bölgemizde yüksek kar örtüsüne sahip dik ve eğimli yamaçlarında yüksek sıcaklıkların devam etmesiyle birlikte çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunmaktadır. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.