Van için önemli uyarı!

Van için önemli uyarı!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.03.2024
2
A+
A-

Yarın sabah saatlerinden itibaren Muş, Bitlis ve Hakkari çevreleri ile Van ilinin güney ilçelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Özellikle Muş, Bitlis, Hakkari ve Van’ın güney bölgelerinde yoğun kar yağışı tahmin ediliyor.

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Yarın (Salı) sabah ilk saatlerden itibaren Muş, Bitlis ve Hakkari çevreleri ile Van ilinin güney ilçelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışının etkisine girmesi beklenmektedir. Beklenen yağışların, Muş, Bitlis ve Hakkari ile Van ilinin güneyinde (Bahçesaray, Çatak, Başkale, Gürpınar) kuvvetli karla karışık yağmur ve kar, yüksek kesimlerde ise yoğun kar yağışları şeklinde olacağı tahmin edilmektedir.

Yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra kuvvetli rüzgarın batıya dönmesi ile birlikte Van merkez ilçelerinin karla karışık yağmur ve akşam saatlerinde sıcaklıkların düşmesi ile kar yağışlı olması beklenmektedir. Kar yağışları sırasında yükseklerde kuvvetli rüzgarla birlikte tipi hadisesine bağlı olarak görüş mesafesinde azalma, ısınma ve soğumalar ile birlikte eğimi dik yamaçlarda çığ tehlikesi, bölgenin yüksek rakımlı karayolu geçitlerinde (Karabet, Kurubaş, Güzeldere, Tendürek) ulaşımda akşama, yıldırım düşmesi, kuvvetli güneyli rüzgarla birlikte kar erimeleri ve düşük rakımlarda şiddetli yağışlara bağlı olarak sel, şehir merkezlerinde düşük kotlarda su baskını, dere yataklarında taşkın, kaya düşmesi, toprak kayması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” ifadelerine yer verildi. 

Van Valiliği, vatandaşları bu olumsuz hava koşullarına karşı tedbirli olmaya ve yetkililerin uyarılarını dikkate almaya çağırıyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.