Van İl Milli Eğitim Müdürü Aras’ın Makam Koltuğuna Çocuklar Geçti

Van İl Milli Eğitim Müdürü Aras’ın Makam Koltuğuna Çocuklar Geçti
REKLAM ALANI
Yayınlama: 22.04.2024
Düzenleme: 22.04.2024 17:06
1
A+
A-

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yılı etkinlikleri kapsamında Van İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nurettin Aras’ın makamına Edremit Salih Yıldız İlkokulu 2. sınıf öğrencileri Araz Sürmeli ve Zerya Defne Duran oturdu

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yılı etkinlikleri kapsamında bir geleneği yaşattı. Bu yıl, İl Müdürü Mehmet Nurettin Aras’ın makamına Edremit Salih Yıldız İlkokulu 2. sınıf öğrencileri Araz Sürmeli ve Zerya Defne Duran konuk oldu.

Öğrenciler ve öğretmenleri Gülşen Şehribanoğlu ile birlikte İl Müdürü Aras’ı ziyaret eden minikler, kendileriyle sohbet eden Aras’a önerilerde bulundu. Makama oturan öğrenciler, “Okullara spor salonları yapılsın, önemli derslerin yanında beceri atölyeleri kurulsun.” şeklinde dileklerini ileterek tüm çocukların bayramını kutladılar.

İl Milli Eğitim Müdürü Aras, çocuklara gelecek hedeflerini sorduğunda Zerya Defne Duran’ın “Doktor olmak istiyorum.” ve Araz Sürmeli’nin “Cumhurbaşkanı olmak istiyorum.” cevaplarını aldı. Aras, bu güzel günün önemine vurgu yaparak çocuklara özgüven aşılanması ve hayallerini gerçekleştirmeleri için teşvik etmeyi vurguladı.

Ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Aras, öğrencilere ve öğretmenlerine hediyeler verdi ve anı fotoğrafları çekildi. Etkinlik, tüm çocukların ve masum yavruların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak sona erdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.