Van Kalesi ışıklandırması tahrip edildi

Van Kalesi ışıklandırması tahrip edildi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.12.2023
16
A+
A-

Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan proje ile iki hafta önce ışıklandırması yapılan ve gece göz alıcı bir güzelliğe kavuşan Van Kalesinin ışıklandırma sistemi tahrip edildi.

Geçtiğimiz günlerde ışıklandırma sistemiyle gece göz alıcı bir güzelliğe kavuşan Van kalesi ışıklandırması kişi veya kişiler tarafından tahrip edildi. İlk yapıldığında Van halkı tarafından büyük beğeni toplayan ve sosyal medya kullanıcıları tarafından gündem olan ışıklandırma sistemi üzerinden bir ay geçmeden tahrip edilmeye başladı. Van Büyükşehir Belediyesi tahrip edilen ışıklandırmalar yerine yenilerini bırakırken vatandaşlar yapılan vandallığı kınadı. Kentte yapılan çalışmaların bu şekilde tahrip edilmemesi gerektiğini söyleyen vatandaşlar kişi veya kişilerin yakalanarak caydırıcı ceza verilmesi gerektiğini belirtti.

Van’ın en önemli tarihi ve turistik mekânlarından biri olan ve geçtiğimiz günlerde ışıklandırılan Van Kalesi, Vanlıları sevindirdi. Yeni ihtişamıyla beğeni toplayan Van Kalesi, yeni görüntüsüyle turizme önemli katkı sunması beklenirken büyük ilgi gören ışıklandırma sistemi bir ayı dolmadan tahrip edilmeye başlandı.

Konuyla ilgili konuşan Sabri Kaya isimli vatandaş, “Van Kalesi ışıklandırma sistemi daha bir ayına girmedi ama maalesef bu güzelliğe tahammül edemeyen bazı kişiler çalışmaya zarar vermeye başladı bile. Bu şekilde kente zarar veren kişi veya kişilere caydırıcı cezalar kesilmeli, bu tür insanlar yüzünden gelişmeyen bir şehir olduk. Sevgi yok, saygı yok, eğitim yok sürekli yaşadığı alana zarar veren bir toplum haline geliyoruz, bu tür insanların topluma çıkmaması gerekiyor” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.