Van Şehir İttifakı yönetim vizyonunu açıkladı

Van Şehir İttifakı yönetim vizyonunu açıkladı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.02.2024
Düzenleme: 29.02.2024 14:39
11
A+
A-

Son Dakika Van Haber Van’da 31 Mart yerel seçimlere ittifak olarak girecek olan Saadet Partisi ve Gelecek Partisi Yerel Yönetim Vizyonunu açıkladı.

Van’da 31 Mart yerel seçimlere sayılı günler kala seçim heyecanı kaldığı yerden devam ediyor. Bir taraftan Belediye Başkan Adayları seçim ofisi açılışlarını aralıksız sürdürürken diğer taraftan seçim vaatleri ve projeler sıralanmaya devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında Yerel Yönetim Vizyonunu açıklayan Şehir İttifakı seçim sonrası yapılacak çalışmaları bir bir sıraladı.

YEREL YÖNETİM PRENSİPLERİMİZ

İttifak adın açıklamada bulunan Saadet Partisi Van İl Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özay İlhan, “Hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet tamamen önlenecek. Belediyelerimizin kapısına Rüşvet Alan Da Veren De Mel’undur tabelası asılacak. Belediyelerimiz sürekli denetime açık olacak. Şeffaf belediyecilik esas olacak. Meclis toplantılarımız canlı yayınlanacak.

Tüm ihaleler canlı yayında yapılacak. Belediyelerin tüm hesapları internet sitemizden görülebilecek. İller Bankasından gelen para aylık olarak açılanacak gelir gider tablosu paylaşılacak. İşe alımlarda liyakat esas olacak. Sınavsız işe alım olmayacak, KPSS esas alınacak. Çalışanların en az yüzde 3’ü engelli olacak. Makam odamızın kapısı sürekli açık olacak. Makam aracımız olmayacak. Makam şoförümüz olmayacak.

Korumamız olmayacak. Ulaşılabilir Belediye Başkanı olacağız. 24 saat vatandaşlarımız Başkanlarımıza ve Belediyemize ulaşabilecek. Belediye Başkanlarımızla 3 ayda bir bir araya gelerek gerekirse eğitim seminerleriyle destekleyeceğiz. Van Büyükşehir ve İlçe Belediyelerimizde kent konseyleri olacak Mahallelerimizde mahalle sakinleriyle periyodik olarak bir araya gelecek ve mahallelere ait sorun ve sıkıntılar yerinde tespit edilip çözülecek. istihdam önceliğimiz olacak iş alanları ve iş imkânları arttırılacak. İşsizliğin ortadan kaldırılması için seferber olunacak. Sosyal belediyecilik önceliğimiz olacak. İl genelinde hiç kimse aç ve açıkta kalmayacak” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.