Van Vakfı Van’da Basınla Buluştu

Van Vakfı Van’da Basınla Buluştu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.05.2024
10
A+
A-

Merkezi İstanbul’da bulunan Van Dayanışma ve Kültür Vakfı, Van’da yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi. Van Vakfı Yönetim Kurulu Genel Başkanı Suat Narin ve yönetim kurulu üyeleri, kahvaltı etkinliğinde basınla buluşarak kentin çözüm bekleyen sorunları üzerinde istişarelerde bulundu.

Kahvaltı sonrası bir açıklama yapan Genel Başkan Suat Narin, Van’a geliş amaçlarını anlattı. Narin, “Van’daki kurum ve STK’ları ziyaret edeceğiz” diyerek, vakfın İstanbul’da Vanlılara hizmet etmek, yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak, eğitime destek vermek ve öğrencilere burs sağlamak amacıyla kurulduğunu belirtti. İstanbul’daki Van sivil toplum kuruluşları ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Narin, Van’daki resmi kurumlar, yerel yönetimler, meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile de aynı şekilde koordineli bir çalışma yürütmek istediklerini vurguladı.

Narin, seçilmiş yeni belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak ve istişarelerde bulunmak amacıyla Van’a geldiklerini söyledi. Üç gün boyunca Van Valiliği, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü, büyükşehir belediyesi, ilçe belediyeleri ve Van Ticaret Borsası’nı ziyaret edeceklerini, ayrıca İnci Kefali Festivali’ne katılacaklarını belirtti.

Program, katılımcıların birlikte fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.