Van Vekilinden memnun değil

Van Vekilinden memnun değil
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.11.2023
2
A+
A-

Van’da 14 Mayıs 2023 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinden sonra kentte seçilen 8 vekil Mecliste yerini aldı. Seçimden aylar geçmesine rağmen hiçbir sorunun dile getirilmemesi seçmenin tepkisine neden oldu.

Van’da yıllardır süren lobi sorunu devam ediyor. Seçim sürecinde bin bir vaatle seçmenin kapısı çalınırken seçim sonrası vatandaşlara verilen vaatlerin yerini bulmaması ise tepkiye neden oluyor. Özellikle kendi seçtiği vekile ulaşamayan vatandaşlar kent ile ilgili beklentilerin karşılanmadığını belirtti.

14 Mayıs 2023 cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekilliği seçimlerinin üzerinden yaklaşık 7 ay geçti. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili seçimleri için Tüm Türkiye’de olduğu gibi Van’da da yaklaşık 600 bin seçmen sandık başına gitti. 2018’de 5-3 olan seçim sonucu 6-2 olarak sandığa yansıdı. Seçimlerden bu yana milletvekillerine ulaşılamadığını ve milletvekillerinin Van’ın sorunlarını çözmek için bir mücadele içerisinde olmadığını belirten vatandaşlar, Van’ın yıllardır aynı sorunlarla boğuştuğunu dile getirerek isyan etti.

“Milletvekilleri halkın sorunlarını görmezden geliyor”

Halkın yalnızca seçim zamanlarında akıllarına geldiğini belirten vatandaşlar, milletvekillerinin asıl sorunları görmezden geldiğini vurgulayarak, “Biz hiçbir milletvekilinden memnun değiliz, hepsinin tek derdi kendi şahsi menfaati ve koltuğudur. Kimsenin ne halkı ne de sorunları gördüğü yok mesela bakın Van’ın yıllardır kanayan yarası haline dönen sorunlara hiçbiri çözülmüş değil, stat diyoruz çözüm bulmuyor, altyapı diyoruz çözüm bulunmuyor, çevre yolu diyoruz, trafik diyoruz hiçbir çözüm yok. Peki, hiçbir çözüm yoksa sorunlarımız meclise taşınıp gereği yapılmadığı müddetçe seçilmelerinin anlamı nedir. Memnun değiliz ve sahipsiziz.” İfadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.