Van YYÜ öğrencilerin çileli kış masalı başladı

Van YYÜ öğrencilerin çileli kış masalı başladı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 18.12.2023
Düzenleme: 18.12.2023 16:40
6
A+
A-

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde okuyan öğrencilerin çileli kış masalı başladı. Yıllardır süren ulaşım sorunu kış mevsiminde artarak devam ediyor.  

Van Haber Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde okuyan öğrencilerin çileli kış masalı başladı. Yıllardır süren ulaşım sorunu kış mevsiminde artarak devam ediyor. Soğuk havada öğrenciler bir saate aşkın araç beklerken yol güzergından geçen araçlar ise tıklım tıklım geçtiği için yolda kalan öğrencileri almıyor. Her yıl tepki almasına rağmen çözülemeyen ulaşım sorunu yeniden gündem oldu.

Van’da üniversite öğrencileri ve Dursun Odabaşı Tıp Merkezi Hastanesine giden hasta ve yakınları ulaşım konusunda sıkıntılar yaşıyor. İddialara göre Van YYÜ THE World Ranking’de Türkiye Üniversiteleri Arasında Araştırma Alanında 9. Sırada yer alırken ulaşım konusunda sorunların level atladığı kentte öğrenciler yetkililere çağrıda bulunarak sorunun biran önce çözülmesini istedi. Soğuk havada bir saate aşkın araç beklediklerini söyleyen öğrenciler duruma isyan etti.

‘ULAŞIM SORUNU PES DEDİRTTİ”

Her sabah bir saate aşkın araç beklediğini ve zorlu kış şartlarında mağdur olduklarını söyleyen öğrenci ve hastaneye giden hasta ve hasta yakınları, “Van YYÜ ulaşım sorunu yılan hikayesine döndü, yapacakları bir iki araç daha eklemek yada var olan araçların daha iyi çalışmasını sağlamak ama bunu da yapmıyorlar. Sözde en iyi üniversiteler sıralamasına girmişiz ama öğrenciye değer verdikleri yok, bunu yapacak güçleri var, ulaşım sorununu, hiç olmasa bu sorunu çözebilirler ama gördüğümüz kadarıyla hiçbir sorunun çözülmediği gibi bu sorunda çözülmüyor. Her sabah bu sorunu yaşayınca Van’ı tercih ettiğimize de pişman oluyoruz, keşke farklı bir ile gitseydik” ifadelerine yer verdiler.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.