Van’da 2 ilçe Arasındaki 9 Yıllık Arazi Sorunu Çözüldü!

Van’da 2 ilçe Arasındaki 9 Yıllık Arazi Sorunu Çözüldü!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 03.08.2023
2
A+
A-


Van’da Edremit ve Gürpınar ilçeleri arasında kalan ve 9 yıldır devam eden Çavuştepe Mahallesi’nin yayla sorununu çözme kavuştu.

Van’da Çavuştepe Mahallesi’nin 9 Yıllık Yayla Sorunu Çözüldü!

2014’te Edremit Belediyesi’ne devredilen 4600 dönümlük yayla alanı, gerekli teknik ve yasal düzenlemeler sonucunda Gürpınar ilçesine Bağlı Çavuştepe mahalle halkına geri kazandırıldı.

Gürpınar da mahalle halkı ile bir araya gelen Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ve Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış , 9 yıldır devameden yayla sorununu çözdüğünü duyurdu.

Van’ın büyükşehir olmasıyla birlikte 2014 yılında 6360 Sayılı Kanun (Büyükşehir Yasası) ile Edremit Belediyesine devredilen Çavuştepe Mahallesi’nin 4600 dönümlük yaylası, yapılan teknik ve yasal düzenlemeler sonucunda tekrar mahalleye kazandırıldığın müjdesin Edremit Belediye Başkanı İsmail Say verdi.

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, “Uzun yıllardan beri süregelen ve yüzlerce vatandaşımızı ilgilendiren bir sorun daha el birliği ile çözmüş olduk. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Başkan Tanış, uzun süredir devam eden bu sorunun nihayet çözüme kavuştuğunu iki ilçe arasındaki bu sorununda çözüldüğünü belirtti.

AK Parti Van İl Başkanı Emre Güray, Ak belediyelerin hizmet ve çözüm odaklı olduğunu söyleyerek amaçlarının bu kentte iyi işlerin olması olduğunu dile getirdi.

Tapu ve Kadastro 15. Bölge Müdürü B. Çelebi Karagöz ve İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Görentaş’a çözüme katkılarından dolayı teşekkür etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.