Van’da Afet Farkındalık Eğitimi ve Tatbikatı

Van’da Afet Farkındalık Eğitimi ve Tatbikatı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 14.03.2024
7
A+
A-

Van’da eğitim ve tatbikat faaliyetleri kapsamında, AFAD Van İl Müdürlüğü, Montessori Anaokulu ve Sanat Akademisi öğretmen ve öğrencilerine önemli bir etkinlik gerçekleştirdi.

Kurumun eğitmenleri tarafından öğrencilere afet farkındalık eğitimi ve yangın farkındalık eğitimi verilirken, aynı zamanda deprem anı tahliye tatbikatı da gerçekleştirildi. Montessori Anaokulu ve Sanat Akademisi öğrencileri, afet durumlarında nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgilendirilirken, yangın ve deprem gibi acil durumlarla başa çıkma becerileri kazandırıldı.

AFAD Van İl Müdürlüğü yetkilileri, bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaparak, toplumun afetlere hazırlıklı olması için eğitim ve tatbikatların düzenli olarak gerçekleştirilmesinin gerekliliğini belirttiler. Montessori Anaokulu ve Sanat Akademisi öğrencileri ise aldıkları eğitimlerle afetler karşısında daha bilinçli ve hazırlıklı olmanın önemini bir kez daha kavradıklarını ifade ettiler. Bu tür etkinliklerin düzenlenmesinden dolayı AFAD Van İl Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.