Van’da Bu Hafta Yağış var mı? Şiddetli yağışlar ne zaman?

Van’da Bu Hafta Yağış var mı? Şiddetli yağışlar ne zaman?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.03.2024
2
A+
A-

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi (BTUM) haftalık hava tahmin raporunu açıkladı. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Van’da bu hafta yağış beklenmiyor.

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi (BTUM) tarafından yapılan açıklamaya göre, Van’da bu hafta yağış beklenmiyor. Ancak, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olacağı bildirildi. Van merkez çevrelerinde sabah erken saatlerde hafif kar yağışı olması tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde ise buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi beklenmektedir.

Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, Van merkez çevrelerinde sabah erken saatlerde hafif kar yağışlı olması tahmin edilmektedir. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi beklenmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

 Bölgemizde yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan yetkililer ile vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI

 Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.