Van’da çaya zam!

Van’da çaya zam!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.02.2024
Düzenleme: 29.02.2024 14:45
7
A+
A-

Van’da geçtiğimiz aylarda çaya gelen zamların ardından bir zam daha eklendi. 5 liradan satılan bir bardak çay fiyatı 12 lira olarak güncellendi.


Van’da ev fiyatlarından, kira fiyatlarında, araç fiyatlarından gıda fiyatlarında, kırtasiye fiyatlarından giyim fiyatlarında kadar birçok kalemde fiyatlar ikiye katlanırken bunlardan çay da nasibini aldı. Geçtiğimiz aylarda alınan kararla 5 lira olan bir bardak çay fiyatı şimdi se 12 lira oldu.
“AĞZIMIZIN TADI KAÇTI”

Van’da sabah erken saatlerde kahvehanelerde toplanarak çay içip sohbet eden vatandaşlar yapılan zam kararının ardından kahvehane yerine parkları tercih etmeye başladı. Bir bardak çayın 12 lira olduğu kentte vatandaşlar her sabah yeni zam kararıyla uyanıyor. Yapılan zam kararına tepki gösteren vatandaşlar bir an önce fiyatların düşürülmesi gerektiğini, alınan zam kararının yersiz bir karar olduğunu söyledi.


Konuyla ilgili konuşan Ferhat Kuşan isimli vatandaş, “Arkadaşlarımızla kahvede toplanıp, zamanımızın çoğunu orada geçirirdik, bugün alınan zam kararı nedeniyle maalesef artık keyfi bir şekilde kahvelerde de oturmak yasak gibi bir durum oldu.

Van’da bir bardak çay fiyatı 12 lira, bu akla ziyan bir durum, tabi çoğu bu zam kararını uygulamıyor, kahveci esnaf bile bir taraftan bu zammın çok olduğunu dile getiriyor, çayı hala 5 liradan satanda var, 10 liradan satanda ama bu sürekli böyle devam edecekte değil, gün geçmiyor ki yeni bir zam haberiyle uyanmayalım. Yetkililerin bu anlamda biraz daha anlayış çerçevesi içerisinde kararlar almalarını bekliyoruz” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.