Van’da çığ tehlikesi sürüyor

Van’da çığ tehlikesi sürüyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 01.03.2024
10
A+
A-

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi (BTUM) Hava Tahmin Raporunu açıkladı. Açıklanan hava tahmin raporuna göre Van’da çığ tehlikesi sürüyor. Geçtiğimiz günlerde Başkale’de meydana gelen ve bir canın gitmesine neden olan çığ felaketinin bir daha yaşanmaması adına uzmanlar uyarıda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Van’ın Başkale ilçesinde minibüsün üzerine çığ düşmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybetti, 12 kişi ise yaralandı. Çığ tehlikesinin sürdüğü kentte Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü uyarıda bulunarak çığ tehlikesine karşı vatandaşların yolculuk esnasında dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

 Bölgemizde yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan yetkililer ile vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI

 Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.