Van’da dönerin adresi: Nokta Döner

Van’da dönerin adresi: Nokta Döner
REKLAM ALANI
Yayınlama: 04.05.2023
2.458
A+
A-

Van’da yıllardır değişmeyen lezzeti ve hijyen hizmeti ile ismini duyuran Nokta Döner kentin en işlek Caddesi olan Beşyol meydanda müşterilerini ağırlamaya devam ediyor.

Van’da Ramazan ayının bitmesi ve okulların açılmasıyla beraber vatandaşlar tavuk dönere yoğun ilgi gösterdi. Dönerciler artan fiyatlardan ve geçen seneye oranla düşen müşteri sayısından yakındı.

Van’da her sokak başında bulunan ve vatandaşların yoğun olarak rağbet ettiği dönercilere ilgi yoğun. Ramazan Ayının bitmesi ve okulların açılmasıyla beraber dönercilerde yoğunluklar oluşurken lokanta işletmecileri ise artan maliyetler ve geçen seneye oranla azalan kazanca ve müşteri sayısındaki düşüşe dikkat çekerek isyan etti.

“Giderlerimiz katlanarak artarken, gelirlerimiz sabit kalıyor”

Van’da 10 yılı aşkındır lokanta işleterek geçimini sağlayan Nokta Döner’in sahibi Ümit Yılmaz, “Ramazan’ın ardından oluşan yoğunluktan memnunuz fakat artan maliyetler ve masraflar eskisi gibi kazanmamıza engel oluyor. Daha önce 2 bin ekmekle yaptığım iş bu sene bine kadar düştü. Eskiden bir işçinin maliyeti ve işletmenin bütün giderlerini hesaplayınca bizi mutlu eden sonuçlarla karşılaşırdık ama şimdi gelir gideri karşılamıyor. Giderlerimiz katlanarak artarken, gelirlerimiz sabit kalıyor mesela en basiti bir kiraya bakın geçen sene ile bu sene arasında neredeyse yüzde ‘e yakın bir artış yaşanırken bizim kazancımız gün geçtikçe düşüyor.” dedi.

“Fiyat artışları vatandaşları bir dürüm almakta bile zorlar hale getirdi”

Artan fiyatlardan dolayı vatandaşların lüks yerlerde yemek yiyemediğini ve döner yemek için bile gelen vatandaşların döner fiyatlarından dolayı kendilerine tepki gösterildiğini belirten Ümit Yılmaz, “Eskiden porsiyon porsiyon yemek sipariş eden müşterilerimiz şuan dürümden başka bir şey yemiyor hatta dürümün yanına fazla pahalı olmasın diye içecek bile istemiyor su içiyor. Dışarıya yoğun olarak sipariş gönderiyoruz ve dışarı siparişlerimde de gözle görülür düşüş var. Vatandaşlar zaten lüks mekânlarda yemek yiyemediği ve dönercileri daha ekonomik buldukları için bize yöneldiler ama son zamanlarda ki maliyet artışlarından kaynaklı fiyat artışları onları bir dürüm almakta bile zorlar hale getirdi. Müşteriler sabit kalmayan fiyatlardan dolayı bize sitem ediyorlar ama bizim de yapabileceğimiz bir şey yok.” ifadelerinde bulundu.

“Yaptığımız işi titizlikle ve layıkıyla yerine getiriyoruz döner ve köftemizi yiyen bir daha istiyor Van genelinde çok iddialıyız ve herkesi iş yerimize bu tadı tatmaya bekleriz.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.