Van’da eğitime büyük destek

Van’da eğitime büyük destek
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.05.2023
41
A+
A-


Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı’nın direktifleri doğrultusunda eğitime destek devam ediyor. Bir taraftan il ve ilçelerde kitap dağıtımı yapılan Van’da diğer taraftan yeni eğitim yuvaları ve yeni yurtlar inşa ediliyor.


Van Valisi Ozan Balcı, İpekyolu İlçesi Alipaşa Mahallesinde inşaatı devam eden ortaokulda ve inşaatı devam eden anaokullarında incelemelerde bulundu.
Van’da okul öncesi eğitime büyük yatırım yapılıyor. Kent genelinde 577 derslikli 111 bağımsız anaokulunun inşaatları tüm hızıyla devam ediyor. Anaokulların yanı sıra biri Mesleki Teknik Anadolu Lisesi olmak üzere 96 derslikli, 720 öğrenci kapasiteli 4 lise ve 200 öğrenci kapasiteli 4 yurdun inşaatı devam etmekte. Temel eğitim yatırımları kapsamında ilk ve ortaokul olmak üzere 372 derslikten oluşan 37 okul, 2 adet 100 öğrenci kapasiteli yurt inşaatımız tüm hızıyla devam etmektedir. Çocukların sosyal gelişiminin yanında akademik başarılarına da büyük katkısı olacak okullar eğitime açılınca ilimizde anaokulu sorunu kalmayacak.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.