Van’da mart ayı kış mevsiminden daha soğuk geçiyor

Van’da mart ayı kış mevsiminden daha soğuk geçiyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.03.2024
3
A+
A-

Van’da mart ayıyla birlikte cemreler düşerken ve baharın müjdecisi nevruz kutlanırken, vatandaşlar kış mevsimi boyunca yaşamadığı soğuk havaları mart ayında yaşadı.

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi (BTUM) Hava Tahmin Raporunu açıkladı. Müdürlük tarafından açıklanan verilere göre kent geneli soğuk havalar hakim olmaya devam edecek.

Bölge genelinde havanın az bulutlu ve açık olacağı tahmin edilirken Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edilirken Rüzgarın batılı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

Bölgemizde yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan yetkililer ile vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI

 Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.