Van’da Şiddetli Rüzgâr Etkili Oldu

Van’da Şiddetli Rüzgâr Etkili Oldu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 26.02.2024
6
A+
A-

Van’da etkili olan şiddetli rüzgâr, çatıları yerinden kopardı ve kent merkezinde bulunan çöp konteynırları ile panoları sokağa savurdu.

Dün gece etkisini gösteren Şiddetli rüzgar sabah saatlerinde artarak devam etti. Kent genelinde etkili olan şiddetli rüzgar hayatı olumsuz etkilerken en işlek caddelerde bulunan reklam panoları, çöp konteynerleri rüzgarın etkisiyle sokağa savruldu.
Van’da kar yağışı sonrası şiddetli rüzgar ve dondurucu havalar kent genelinde hakim olmaya başladı. Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü artan şiddetli rüzgar sonrası vatandaşları uyardı. Soba zehirlenmelerine karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini kaydeden Bölge Müdürlüğü aynı zamanda çığ riski bulunan bölgelerde ikamet eden vatandaşları ve araç sürücüleri için uyarı mesajı yayınladı.

Kuvvetli Rüzgâr Uyarısı
Van, Hakkâri ve Bitlis illerinde kuzeyli ve doğulu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), yükseklerde fırtınamsı rüzgâr (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bu durumda baca gazı (karbonmonoksit) zehirlenmeleri, kar savrulması ve sürülmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.