Van’da Su Ürünleri Denetimleri Sıklaştırıldı!

Van’da Su Ürünleri Denetimleri Sıklaştırıldı!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 15.02.2024
7
A+
A-

Van İl Müdürlüğü, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kent genelinde perakende ve balık tezgâhlarında, iç sularda, alabalık üretim tesislerinde ve yol güzergâhlarında su ürünleri denetimleri gerçekleştirildi.

Su ürünleri denetimleri kapsamında, Van genelindeki işletmeler titizlikle incelendi. Balık tezgâhlarından alabalık üretim tesislerine, iç sulardan yol güzergâhlarına kadar geniş bir alanda gerçekleştirilen denetimlerde, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı, ürünlerin taze ve sağlıklı olup olmadığı detaylı bir şekilde kontrol edildi.

Van İl Müdürlüğü ekipleri, yapılan denetimlerle ilgili olarak, “Halk sağlığını ön planda tutarak, su ürünleriyle ilgili işletmeleri düzenli aralıklarla denetliyoruz. Bu denetimler, hem tüketicilerin güvenli gıdaya erişimini sağlamak, hem de sektörde hijyen standartlarını yükseltmek adına önem arz etmektedir.” açıklamasında bulundu.

Van genelinde gerçekleştirilen su ürünleri denetimleri, bölge genelinde taze ve güvenli balık tüketiminin sürdürülebilirliği adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.