Van’da tarihi tekel binası reklam panosuna döndü

Van’da tarihi tekel binası reklam panosuna döndü
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.06.2024
5
A+
A-

Van merkezde yıllara meydan okuyan tarihi Tekel Binası reklam panosuna döndü, Van’da 29 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Van Kültür Yolu Festivali reklamı resmi kurum binaları ve tarihi tekel binasına asıldı.

Van’da 29 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Van Kültür Yolu Festivali için ilginç bir tanıtım çalışması yapıldı. Resmi kurum binalarına metrelerce büyüklükte afişler asılırken kentin tarihi yapılarından biri olan tekel binası da bu çirkin görüntüden nasibini aldı. Kültür Turizm İl Müdürlüğü koordinesinde yapılan tanıtım çalışmasına Van halkından tepki gecikmedi. Kentin en işlek caddelerinden biri olan cumhuriyet caddesi üzerinde asılan afişlerin bir an önce kaldırılması gerektiğini söyleyen vatandaşlar Kültür Turizm İl Müdürü Abdurrahman Şahin’e tepki gösterdi.

“KÜLTÜRSÜZ KALDIK”

Konuyla ilgili konuşan Büşra Kayhan isimli vatandaş, “Cumhuriyet caddesinden geçiyordum, tarihi tekel binasına asılan çirkin afişi gördüm, bir etkinliğin tanıtımı bu şekilde yapılamaz, tanıtım dedikleri şey bu değil ve bu tanıtımı kentin en işlek caddesinde bulunan tarihi yapıyı kapatarak yapamazsın. Kültür turizm diyoruz ama kültürle alakası yok, bir önceki dönem Müdürlük yapan Erol beyden biraz tüyo alabilirler bence. Erol Bey bu anlamda başarılı çalışmalar yapıyordu bunu haberlerden de takip edebiliyoruz ama yeni başlayan müdür her kimse bir icraatı olmadığı için kendisini tanımıyoruz, oda sağ olsun bu tür yıkıcı çirkin reklam afişleriyle kendini tanıtıyor. Tarihi zenginlikleri olan bir şehirde kültürsüz kaldık” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.