Van’da tehlikeye çitli önlem

Van’da tehlikeye çitli önlem
REKLAM ALANI
Yayınlama: 02.01.2024
12
A+
A-

Van Memur-Sen TOKİ’de toprak ve taş yığınlarının kaymaması için yapılan koruma duvarı taşınca önlem için duvarı yükseltmek yerine yapılan çitli önlem tehlikeye davetiye çıkarıyor.

Van’ın Edremit ilçesinde bulunan Memur-Sen TOKİ’de toprak kaymasını engellemek için yapılan koruma duvarı taş ve toprakla taşarken yetkililer tarafından alınan önlem tehlikeye davetiye çıkardı. Duvarı yükseltilmek yerine çitli önlem alan yetkililere tepki gösteren vatandaşlar ise bir an önce gerekli çalışmaların yapılmasını istedi. Moloz yığınlarının alınan çitli önleme rağmen kaldırım ve yola düştüğünü söyleyen vatandaşlar herhangi bir kaza ve can kaybı meydana gelmeden duvarın yükseltilmesini ve gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Yapılan riskli önlemle ilgili yetkililere çağrıda bulunan Maşuk Ergenç isimli vatandaş, “Burası Memur sen toki, ihata duvarı arkasını dağdan inen taş yığınları doldurup taşırmış. Taşan duvardan düşen toprak ve taş parçaları tehlikeye davetiye çıkarıyor. Cumartesi ve pazar günü okul tatil olduğu için çocuklarımızın oyun alanı, duvardan düşen taşların bir çocuğa değmesi hayati riske neden olacak. Kar ve yağmur nedeniyle kayan toprak ve taş yığınları nedeniyle ihate duvarı arkası dolmuş durumda, koruma amaçlı yapılan tel örgü, çok basit bir önlem şekilde monte edilmiş, bu tel örgü, toprak düşmesini engelleyemediği gibi taş yığınlarına da çözüm değil, her hangi bir can kaybı yaşanmadan, acilen bu duruma önlem alınması gerekiyor, yetkililere buradan çağrıda bulunuyoruz” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.