Van’da ucuz et kuyruğu Ramazan öncesinde arttı

Van’da ucuz et kuyruğu Ramazan öncesinde arttı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.02.2024
Düzenleme: 29.02.2024 14:36
26
A+
A-

Van’da Et ve Süt Kurumu satış mağazası önünde sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başlayan ucuz et kuyruğu, Ramazan ayı öncesinde daha da arttı. Ucuz kıyma ve kuşbaşı alabilmek için kuyrukta bekleyen vatandaşlar, mağaza sayısının artırılması halinde kuyrukların kısalacağını ifade etti.

Son Dakika Van Haber… Van’da Et ve Süt Kurumu satış mağazası önünde sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başlayan ucuz et kuyruğu, Ramazan ayı öncesinde daha da arttı. Ucuz kıyma ve kuşbaşı alabilmek için kuyrukta bekleyen vatandaşlar, mağaza sayısının artırılması halinde kuyrukların kısalacağını ifade etti.

Van’da piyasaya göre daha ucuz et satışının yapıldığı Et ve Süt Kurumu satış mağazasının önündeki yoğunluk, Ramazan ayının başlamasına kısa süre kala daha arttı. Vatandaşlar, Van’da sadece bir tane olan ve sabah saat 09.30’da açılan ESK satış mağazasının erken saatlerde sıraya giriyor. Mağazada günde yaklaşık 1.5 ton et satışı yapılıyor. Mağaza önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, bir kilo dana kıyma 229 liradan, kuşbaşını ise 259 liradan alıyor. Kasaplarda ise dana kıyma 430 liradan, kuşbaşı da 450 liradan işlem görüyor. Sırada bekleyenler, “Alabilirsek alacağız. Sıra gelirse alacağız, kalırsa, kalmazsa havamızı alacağız.” ifadelerini kullandı.

“SIRA GELİRSE ALACAĞIZ, KALMAZSA HAVAMIZI ALACAĞIZ”

ESK satış mağazası önünde 2-3 kilo gelen bir paket kıyma alabilmek için bekleyen Ahmet Kaburak, “Her şeyler aldı başını gitti, pahalı. Pahalılık olduğundan kasaba varıyoruz 400 lira et, 400 lira kıyma. Buradan da işte 225 mi bilmiyorum ki. Burası daha hesaplı olduğu için, baksana en aşağı 700 kişi var, 600-700 kişi var. Yedi buçukta geldim. Kısmet alabilirsek alacağız. Sıra gelirse alacağız, kalırsa, kalmazsa havamızı alacağız. Ramazan hazırlığı için geldik. Kıyma alacağım” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.