Van’da vaatlerinde samimi aday var mı?

Van’da vaatlerinde samimi aday var mı?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.12.2023
3
A+
A-

Son Dakika Van Haber… Van’da 31 martta yapılacak yerel mahalli seçimler için bağımız aday, aday adayları kolları sıvadı, bir taraftan seçmen kapısı çalınıp destek talep edilirken diğer taraftan Ankara’da aday adayları, belediye başkanı olabilmek için bir bireylileriyle yarışıyor. Hal böyleyken vatandaşlarda hizmet talep ediyor.

31 Mart yerel seçim heyecanı devam ediyor, seçimlere kısa bir süre kalırken bağımsız adaylar aylar öncesinden çalışmalara başlarken, siyasi parti aday adaylarının ise Ankara temposu sürüyor. Aday adayları Belediye başkanlığı için yarışırken Vanlı vatandaşlar yıllardır hizmet bekleyen ve sadece seçimden seçime hatırlanan vaatler verilen hizmet ve yatırımların gerçekleşmesini istiyor.

Çevre yolu, alt yapı sorunu, trafik sorunu, istihdam ve işsizlik sorunu, eğitim ve gelişmişlik sorunu gibi yüzlerce sonunun birbirini kovaladığı kentte vatandaşlar aday olacak kişilerin vaat ettiği yatırımları yapması gerektiğini söylüyor. Doğunun kalbi Van’da hala alt yapı sorununun olduğunu söyleyen vatandaşlar liyakatsiz yetkililer nedeniyle kentin gelişemediğini belirtti.

“ALT YAPI SORUNU TARİHE KARIŞMALI”

Seçim öncesi vaat veren adayların daha sonra bu vaatleri unuttuğunu söyleyen Seçmen Ali Aslan isimli seçmen, “Seçimden seçime kapımız çalınıyor, seçimden seçime binlerce vaat verilerek oy isteniliyor. Seçim sonrası verilen vaatlerin hiçbirinin yerine getirildiğini görmedik bu iki parti içinde geçerli. Bundan sonra ki süreçte liyakatli insanlar belediye başkanı olmalı, elinde diploması, konuşabilen, sorunları anlatabilen, kendini ifade edebilen, Van için çalışabilecek bir aday olmalı, milletvekili gibi ilkokul düzeyinde olması yıllardır Van’a zarar verdiği gibi bundan sonraki süreçte de verecektir. Van’da her şeyden önce bir alt yapı sorunu var, bu alt yapı sorununun çözüme kavuşturulması gerekiyor, bu yapılamaz zaman alır demesin kimse, bunun yapılabildiğini Bitlis ve Erzurum gibi yakın illerde gördük” dedi.

“VAATLER YALAN OLMASIN”

Belediye başkanı olacak adayların öncelikle liyakatli kişiler olması gerektiğini ifade eden seçmen Baran Kaya, “Yerel seçimlere kısa bir süre kaldı. Yine gelip oy isteyecekler yıllardır olduğu gibi sadece seçim için kapımız çalınacak, seçim için vaatler verilecek, bugüne kadar verilen vaatler yerine getirilmiş olsaydı Van bir köy olmaktan çıkardı. Her gelen bir sorunu çözeceğiz mantığıyla geldi, koltuğa oturduktan sonra vaatleri de unuttu seçmeni de unuttu. Bu kentte 12 yıldır süren bir çevre yolu sorunu var, bu şehirde asırlardır süren bir alt yapı bir trafik sorunu var.

Kimse bunun için bir girişimde bulunmadı. Bu şehirde yıllardır süren bir işsizlik sorunu var, geçim yapamayan insanlar batıya gidip inşaatlarda hayatını kaybedip cansız bedenleriyle Van’a geri dönüyor. Van artık gelişmeli, Van’a artık gerçek anlamda yatırımlar yapılmalı, bu duruma maalesef seçtiğimiz vekiller sessiz kalıyor ama belediye başkanı olacak kişilerin buna göz yummaması gerekiyor” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.