Van’da Yerli Ve Parti İl Başkanlığı Açıldı

Van’da Yerli Ve Parti İl Başkanlığı Açıldı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.12.2023
Düzenleme: 10.12.2023 15:11
15
A+
A-

Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, Van İl Başkanlığı’nın açılışına katıldı. İl Başkanı Ergün Yakut ve çok sayıda partilinin katıldığı törende, açılış kurdelesini Genel Başkan Mutlu kesti.

Van’da Yerli Ve Milli Parti İl Başkalığı açıldı. Yerli Ve Milli Parti (YMP) Başkanı, Teoman Mutlu açılış sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada ülke genelinde bulunan sorunlar ve Van’da yaşanan sorunlara değinerek Milli ve Yerli Parti olarak sorunların çözüleceğini söyledi.

 VAN İL BAŞKANI MUTLU’DAN ASGARI ÜCRET VE SINIR GÜVENLIĞI AÇIKLAMALARI

Van’da faaliyet gösteren Yerli ve Milli Parti’nin il başkanlığı açılışında konuşan Mutlu partisinin hedefleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Asgari ücret konusuna vurgu yapan Mutlu, “Asgari ücretini en az 30 bin lira yapacağız, sınırda her geleni almayacağız” dedi.

VAN’IN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERILERI

Van’ın sorunlarını vatandaşlarla birlikte çözeceklerini ifade eden Mutlu, “Van’ın sorunları ancak sizinle hemhal olan bir parti ile çözülür. Van sadece Türkiye’nin yükselen yıldızı değil, aynı zamanda bölgesinde ve dünyada takip edilen bir şehir haline gelmeli” şeklinde konuştu. Ancak, bu hedefe ulaşılamadığını belirten Yakut, eksiklikleri şu şekilde sıraladı: turizmde eksiklikler, kent içi ulaşım sorunu, Van Gölü Ekspres Treni’nin Bitlis’e kadar gitmesi, hızlı trenin olmaması.

KAYYUM VE ADALET KONUSUNDAKI GÖRÜŞLER

Mutlu, Van’ın en büyük sorununun kayyum olduğunu belirterek, “Adalet, Teoman, Ahmet, Mehmet olmaz. Devletin, dinin, adaletin bir olması gerekiyor. Birbirimizden farkımız yok, ne bir vatandaşımıza zarar gelecek ne de bir karış toprağımıza zeval gelecek. Bu duygu, bize Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasıdır” dedi.

 ASGARI ÜCRET VE EKONOMI POLİTİKALARI

Asgari ücretin yılda bir kere belirlenmesine karşı çıkan Mutlu, partisinin ekonomi kurulunun asgari ücretin enflasyonist yapıda yılda dört kez belirlenmesi gerektiği konusunda çalıştığını belirtti. Asgari ücretin en az 30 bin lira olması gerektiğini ifade eden Yakut, “Eğer derde derman olacaksanız, bu şekilde olmalısınız” dedi.

YERLI VE MILLI PARTI’NIN ÇALIŞMA POLİTİKALARI

Mutlu, partisinin ekonomi kurulunun harıl harıl çalıştığını ve yapılan hizmetlerin sadece hayal olmadığını, gerçekleşebileceğini vurguladı. “Bu ülkenin sorunlarını biliyoruz. Asgari ücret enflasyonist yapıda yılda dört kez belirlenmeli, en az 30 bin lira olmalı” diyen Yakut, halk için, halkın cebi için adalet için bir yönetim vaat etti. Mutlu, Vanlı dostlara seslenerek, “İnananlar kazanır. Çalışa çalışa bu çetin yolları birlikte aşacağız ve kazanan biz olacağız” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.