Van’dan Gazze’ye 150 ton un yardımı

Van’dan Gazze’ye 150 ton un yardımı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.04.2024
5
A+
A-

Van Filistin’e Destek Platformu, Siyonist İsrail’in ablukası altındaki Gazze’ye 150 ton un yardımı gönderdi.

Van’dan Gazze’ye insani yardım eli uzandı. Van Filistin’e Destek Platformu, Siyonist İsrail’in ablukası altındaki Gazze’ye yönelik 150 ton un yardımı gerçekleştirdi. Ambargo ve abluka altındaki Gazze’de hastane, gıda, ilaç, barınma, eğitim ve elektrik gibi temel ihtiyaçların karşılanamaz hale geldiği bir ortamda, Van Filistin’e Destek Platformu bu acil duruma duyarlılık göstererek un yardımında bulundu.

7 Ekim 2023 tarihinden bu yana devam eden saldırılar sonucunda yaklaşık 35 bin kişinin hayatını kaybettiği, 100 bine yakın kişinin yaralandığı Gazze’de, yaşam koşulları giderek zorlaşıyor. Hastane, barınma, gıda, ilaç ve elektrik gibi en temel ihtiyaçların karşılanamadığı bu bölgede binlerce insan açlıkla mücadele ediyor.

Türkiye genelindeki çeşitli sivil toplum kuruluşları, Gazze’ye yönelik yardım çalışmalarını sürdürüyor. Van’da da çeşitli sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturduğu Van Filistin’e Destek Platformu, Gazze’ye yönelik insani yardım faaliyetlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen törenle 150 ton un yardımını gerçekleştirdi. Yardım kamyonlarına yüklenen unlar, Filistin’e ulaştırılmak üzere yola çıktı. Yetkililer, bu yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için ilgili kuruluşlar aracılığıyla koordineli bir şekilde çalışılacağını belirtti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.