Van’ın cefasını gazeteciler sefasını fenomenler sürüyor

Van’ın cefasını gazeteciler sefasını fenomenler sürüyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.03.2024
14
A+
A-

Ünlü Influencerlar İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdurrahman Şahin’in daveti üzerine Van’a geldi. Yıllardır Van’ın tanıtımını yapan, sorunları gündeme taşıyan gazeteciler kentin geleceği adına çalışmalara yaparak cefa çekerken fenomenler sefasını sürüyor.

Instagram, Youtube, Tiktok gibi sosyal medya fenomenleri Hatip Polat, Erdi Bal, Lila Dünyalı, Kardelen, Keşfetmelisiniz, Anıl Yakar ve Gezgin Kıvırcık gibi ünlü Influencer ve gezi yazarı Figen Kokol, 3 gün boyunca İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bütçesiyle Van’ı gezdi. Tarihi ve doğal mekânları fotoğraflayıp, video çeken fenomenler Van’ı çok beğendiklerini ve ilk fırsatta tekrar gelmek istediklerini belirtirken kentte yıllardır görev yapan gazeteciler programa davet bile edilmedi.

SÖZDE “VAN’A ARTI BİR TURİST NASIL ÇEKEBİLİRİZ BUNUN HESABINI YAPIYORUZ”

Van İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdurrahman Şahin’in atandığı günden bu yana kent turizmi açısından herhangi çalışması olmazken, yıllardır kentte görev yapan gazetecilerin randevu taleplerini de ret ediyor. Kent turizmi adına haber çalışması yürütecek gazetecilerin randevu taleplerini geri iten İl Müdürü sözde tanıtımı da fenomenler yoluyla yapmaya çalışması tepkilere neden oldu.

İl Müdürü 3 gün süren keyifli programın ardından “Van hem ülkenin hem de bölgesinin en önemli turizm ve gezi lokasyonlarının başında geliyor. Şehrimizin hem resmi organizasyonlar anlamında hem de böyle fenomenler yoluyla tanıtılmaya ihtiyacı var. Biz de bu konuda hassasiyet gösteriyoruz. Bakanlığımız sağ olsun şehrimizin tanıtımı açısından çok önemli olan Kültür Yolu Festivali’nde Van’ımızı es geçmedi. Minnettarız. Teknolojinin, sosyal medyanın, paylaşımların, videoların şehirlerin tanıtımında ne kadar önemli olduğunu da biliyoruz. Bu konuda da eksik kalmak istemiyoruz. Özellikle sosyal medyada ciddi takipçisi olan, paylaşımları milyonları bulan fenomenlerin etkisi bu anlamda çok kıymetlidir. Derdimiz Van, şehrimize artı bir turisti nasıl çekebiliriz bunun hesabını yapıyoruz. Emeği geçen ve davetimize icabet eden herkese teşekkür ederim” diye açıklamada bulunmuş.

“HABERİ DE BASIN DEĞİL FENOMENLER YAPSIN”

Konuyla ilgili konuşan Van İpekyolu Bağımsız Belediye Başkan Adayı Muammer Takıs, Van’da Van’ı tanıtan birçok sayfa varken hatta il dışından gelip Van’ı kendi memleketi gibi sahiplenen insanlar varken bu dışarıcılık hastalığı neden? Van’ı tanıtan yerel sayfalara haksızlık yapıyorsunuz. Yerele verdiğiniz değer size cevap verecektir. Vanlı gazeteciler yıllardır bu şehir için her şeyi yaptı, bunca zorluğa rağmen Van’ı tanıtmak adına size rağmen başarılı çalışmalar yürüttü, Van’da bulunan sayfalar, gazeteler, web haber sayfalarını, ajansları, televizyonunu görmezden gelerek, büyük bir bütçe ile dışarıdan fenomen getirip sözde tanıtım adı altında yaptığınız çalışma bir gün karşınıza çıkacaktır. Van basınından tek isteğimiz bugün sizleri görmezden gelen bu kurumların haberlerini yapmayın, madem tanımı sizlerle değil fenomenlerle yapmak istiyorlar, haberlerini de dışarıdan gelen fenomenler yapsın” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.