Van’ın İlk Oyuncak Evi Açıldı

Van’ın İlk Oyuncak Evi Açıldı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 01.03.2024
46
A+
A-

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, Eminpaşa Mahallesi Fidanlık Parkı içerisinde kurulan Van’ın ilk Çocuk Oyuncak Evinin açılışını yaptı.

Çocukların ve ailelerin büyük ilgi gösterdiği açılışta konuşan Vali Balcı, “Çocukları çok seviyoruz. Nesiller gelir nesiller geçer. Önemli olan gelecek nesiller için ne yapıyoruz. Çocuklarımızın hayatlarına nasıl daha iyi katkı sağlarız, onu çabası içerisindeyiz. Bunun için canla başla çalışıyoruz. Devletin, milletin kaynaklarını, devletin gerçek sahibi millette, özellikle de çocuklara harcamaktan mutluluk duyuyoruz.

Çocuklarımız burada bol bol eğlensin. Hayırlı uğurlu olsun. Çocuklarımız için yaptığımız hizmetlerimiz: 11 bebek çocuk kütüphanesi yaptık. 300 okulu kütüphane kurduk 111 anaokulu ve kreş yaptık. Kısa sürede açılışını yapacağız. 9 tanesinin daha inşaatına başlayacağız.

Çocuklar için büyük bir kütüphane yapıyoruz. Çocuklarımızın sosyal, kültürel gelişimleri için yeni bir kültür merkezi yapıyoruz. Çocuklarımız için 22 kapalı spor salonu yaptık. Dev bir yatırım sporcu fabrikası ilimizin sporuna büyük katkı sağlayacak. 13 yüzme havuzu ile çocuklarımız bol bol yüzecek. 75 okulumuza halı saha yapıyoruz. Okullarımıza 300 voleybol basketbol sahası yaptık” dedi.

Konuşmanın ardından Vali Bacı ve il protokolü, oyuncak evinin açılışını yaparak çocuklara oyuncak hediye etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.